نخستین سری از اسناد نقش روحانیت در جنگ تحمیلی تحویل موزه دفاع مقدس شد

تهران - ایرنا - رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش از تحویل نخستین سری از اسناد نقش روحانیت و عقیدتی سیاسی در جنگ تحمیلی توسط سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به موزه دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه روابط عمومی ارتش، این خبر را حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در كارگروه تبیین نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس كه صبح امروز در سالن غدیر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش عنوان كرد كه با حضور سردار سرتیپ پاسدار مرتضی قربانی رییس سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

وی ادامه داد: یكی از اقدامات ارزشمند و شایسته موزه دفاع مقدس ایجاد موزه دفاعی با محوریت نقش روحانیت در دوران حماسه و جنگ است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان اینكه تا كنون در این خصوص دو هزار و 32 اثر توسط سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تحویل موزه دفاع مقدس شده است، خاطر نشان كرد: این اسناد در قالب عكس، فیلم، پایان نامه، مقاله، كتاب، بولتن و مصاحبه است كه با جمع بندی نهایی تحویل موزه دفاع مقدس شد.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تأكید كرد: در این رابطه از خاطرات پیشكسوتان روحانی و نظامی كه در دوران دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند نیز استفاده شده است.

وی یادآور شد هر چند در ابتدای راه هستیم اما در این حوزه یعنی بررسی نقش روحانیت و عقیدتی سیاسی در دفاع مقدس كارهای ارزشمند و شایسته ای انجام شده است.

اجتمام(1)**7029**1436

سرخط اخبار فرهنگ