معاون استاندار همدان: آماده استقبال از مسافران نوروزی هستیم

همدان- ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان از آمادگی كامل این استان برای استقبال از میهمانان و مسافران نوروزی خبر داد.

محمد ابراهیم الهی تبار روز دوشنبه در آیین آغازین طرح نوروزی پلیس افزود: تمام تلاش ما بر این است تا شهروندان و مسافران نوروزی با توجه به قوانین و مقررات و كاهش سوانح احتمالی سال 94 را به دور از هر دغدغه و مشكلی آغاز كنند.

وی از نهادها و دستگاه های متولی در امر گردشگری خواست با فراهم كردن زمینه رفاه مسافران مدت زمان ماندگاری و اقامت آنان را افزایش دهند و حتی سعی آنها بر این باشد كه افرادی كه قصد استفاده و عبور از راه های این استان را دارند همدان را به عنوان مقصد مسافرت انتخاب كنند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان بیان كرد: فضا سازی مناسب، ارایه خدمات مطلوب، اسكان در محل مناسب، راهنمایی و برخورد شایسته در جلب و جذب مسافران نوروزی تاثیر دارد كه همدان در این زمین وی تاكید كرد: همه مسوولان امر باید با ارایه خدمات مناسب به مسافران و گردشگران نوروزی تلاش كنند تا مدت ماندگاری گردشگران در استان افزایش یابد.

وی اظهار كرد: استان همدان با وجود جاذبه های تاریخی و توریستی امسال شاهد حضور شمار زیادی از گردشگران در دو مقطع نوروز 93 و تعطیلات عید سعید فطر بود.

وی اضافه كرد: استان همدان به واسطه قرار گرفتن در مسیر استان های مركز به غرب كشور همواره مسیر یا هدف گردشگران و مسافران نوروزی بوده است.

الهی تبار گفت: سال 94 به نام میر سید علی همدانی نامگذاری شده است و هدف استان معرفی شخصیت ها و مفاخر برجسته استان با برگزاری بزرگداشت و چاپ كتاب است.

همزمان با سراسر كشور طرح نوروزی پلیس همدان با حضور دستگاه های انتظامی و امنیتی و نهادهای امدادی و خدمات رسان روز دوشنبه با شعار 'آسودگی و ایمنی بیشتر با التزام به اخلاق، قانون و نظم عمومی' آغاز شد.

استان همدان دارای یك هزار و 750 اثر تاریخی طبیعی و گردشگری است و غار علیصدر، كتیبه ها و آبشار گنجنامه، آرامگاه باباطاهر و بوعلی سینا و موزه های مختلف مردم شناسی بیشترین گردشگران را در شهر همدان به خود جذب می كنند.

استان همدان سالانه پذیرای حدود سه میلیون مسافر و گردشگر از سراسر كشور است.

7526/1181/6993

سرخط اخبار استان‌ها