سردار  اشتری: 200 هزار کیلومتر از راه های کشور  ایمن سازی شده است

شهرری - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی از تامین امنیت و ایمنی 200 هزار کیلومتر از راه های اصلی و فرعی کشور در راستای اجرای طرح ویژه سفرهای نوروزی خبر داد.

به گزارش ایرنا سردار حسین اشتری روز دوشنبه در آیین طرح ویژه مشترک ترافیکی، خدمات پزشکی و ایمنی سفرهای نوروزی که در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، افزود: درهمین ارتباط پلیس راهور از حدود یک هزار دوربین ثابت و سه هزار دوربین سیار ثبت تخلفات و بیش از دو هزار دوربین نظارتی به منظور کنترل ترافیک و برقراری نظم و ایمنی جاده های کشور در طول تعطیلات نوروزی استفاده می کند.

وی تاکید کرد: مجموعه نیروی انتظامی با همکاری و همراهی دیگر سازمان های خدمت رسان در طرح مشترک نوروزی، ضمن برقراری نظم و ایمنی، شرایط مناسب برای خدمت رسانی بهینه و مطلوب به مسافران در مناطق مختلف کشور را فراهم خواهد کرد.

سردار اشتری تصریح کرد: دراین میان نقش پلیس راهور در ارایه خدمات به مسافران نوروزی بسیار مهم و قابل توجه است که برنامه ریزی لازم برای پشتیبانی سایر رده های انتظامی با هدف تامین ایمنی جاده ها در طول تعطیلات نوروزی انجام شده است.* مشارکت 500 هزار نیروی اجرایی و عملیاتی در طرح ویژه سفرهای نوروزی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نیز دراین آیین گفت: طرح ویژه مشترک ترافیکی، خدمات پزشکی و ایمنی سفرهای نوروزی با مشارکت 500 هزار نفر از عوامل اجرایی ، امدادی و عملیاتی برگزار می شود.

سردار اسکندر مومنی افزود: این طرح با هدف خدمت رسانی بهینه به مسافران و گردشگران نوروزی با مشارکت سازمان ها و نهادهای مختلف از جمله هلال احمر ، راهدای، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت ، اورژانس و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اجرا می شود.

مانور بزرگ کنترل ترافیک نوروز94 از صبح دوشنبه با شعار گذشت، احتیاط و سلامت سفربه همت پلیس تخصصی راهنمایی و رانندگی ناجا و دستگاه های ذی ربط همزمان با سراسر کشور در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی(ره) آغاز شد.

این عملیات بزرگ از 25 اسفند ماه تا 17 فروردین ماه 94 با هدف نمایش آمادگی، همیاری و توانمندی، ارتقای نظم و انضباط ترافیکی، تامین ایمنی و سلامتی سفرهای نوروزی و کاهش سوانح حوادث رانندگی، ادامه دارد.

در آیین برگزاری این مانور بزرگ ترافیکی فرمانده نیروی انتظامی سردارسرتیپ پاسدارحسین اشتری، سردار اسکندر مومنی رییس پلیس راهور ناجا، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، هلال احمر، اورژانس، سردار حسین رحیمی رییس پلیس راهور تهران حضور داشتند.

تهرام 1914/1194/ 1625

سرخط اخبار سیاست