سردار اشتری از تامین امنیت و ایمنی 200 هزار كیلومتر از جاده های كشور در ایام نوروز خبر داد

شهرری - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی از تامین امنیت و ایمنی 200 هزار كیلومتر از راه های اصلی و فرعی كشور در راستای اجرای طرح ویژه سفرهای نوروزی خبر داد.

به گزارش ایرنا سردار حسین اشتری روز دوشنبه در آیین طرح ویژه مشترك ترافیكی، خدمات پزشكی و ایمنی سفرهای نوروزی كه در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، افزود: درهمین ارتباط پلیس راهور از حدود یك هزار دوربین ثابت و سه هزار دوربین سیار ثبت تخلفات و بیش از دو هزار دوربین نظارتی به منظور كنترل ترافیك و برقراری نظم و ایمنی جاده های كشور در طول تعطیلات نوروزی استفاده می كند.

وی تاكید كرد: مجموعه نیروی انتظامی با همكاری و همراهی دیگر سازمان های خدمت رسان در طرح مشترك نوروزی، ضمن برقراری نظم و ایمنی، شرایط مناسب برای خدمت رسانی بهینه و مطلوب به مسافران در مناطق مختلف كشور را فراهم خواهد كرد.

سردار اشتری تصریح كرد: دراین میان نقش پلیس راهور در ارایه خدمات به مسافران نوروزی بسیار مهم و قابل توجه است كه برنامه ریزی لازم برای پشتیبانی سایر رده های انتظامی با هدف تامین ایمنی جاده ها در طول تعطیلات نوروزی انجام شده است.* مشاركت 500 هزار نیروی اجرایی و عملیاتی در طرح ویژه سفرهای نوروزی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نیز دراین آیین گفت: طرح ویژه مشترك ترافیكی، خدمات پزشكی و ایمنی سفرهای نوروزی با مشاركت 500 هزار نفر از عوامل اجرایی ، امدادی و عملیاتی برگزار می شود.

سردار اسكندر مومنی افزود: این طرح با هدف خدمت رسانی بهینه به مسافران و گردشگران نوروزی با مشاركت سازمان ها و نهادهای مختلف از جمله هلال احمر ، راهدای، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت ، اورژانس و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اجرا می شود.

مانور بزرگ كنترل ترافیك نوروز94 از صبح دوشنبه با شعار گذشت، احتیاط و سلامت سفربه همت پلیس تخصصی راهنمایی و رانندگی ناجا و دستگاه های ذی ربط همزمان با سراسر كشور در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی(ره) آغاز شد.

این عملیات بزرگ از 25 اسفند ماه تا 17 فروردین ماه 94 با هدف نمایش آمادگی، همیاری و توانمندی، ارتقای نظم و انضباط ترافیكی، تامین ایمنی و سلامتی سفرهای نوروزی و كاهش سوانح حوادث رانندگی، ادامه دارد.

در آیین برگزاری این مانور بزرگ ترافیكی فرمانده نیروی انتظامی سردارسرتیپ پاسدارحسین اشتری، سردار اسكندر مومنی رییس پلیس راهور ناجا، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، هلال احمر، اورژانس، سردار سید تیمورحسینی رییس پلیس راهور تهران بزرگ حضور داشتند.

تهرام 1914/1194/ 1625

سرخط اخبار جامعه