سران روسيه، بلاروس و قزاقستان در آستانه ديدار مي كنند

مسكو-ايرنا- رسانه هاي روسي از برنامه ديدار روساي جمهوري روسيه ، قزاقستان و بلاروس در آستانه (پايتخت قزاقستان) خبر دادند.

به گزارش ايرنا، رسانه هاي روسي از جمله خبرگزاري روسيا سگودنيا و شبكه خبري ار.ب.كا روز دوشنبه اعلام كردند: ولاديمير پوتين، نورسلطان نظربايف و آلكساندر لوكاشنكو روز جمعه بيستم مارس در آستانه ديدار مي كنند.

در اين گزارش به نقل از دورن آبايف سخنگوي رييس جمهوري قزاقستان خاطر نشان شده است: طرف هاي روسي و بلاروسي موافقت خود را با برگزاري اجلاس سه جانبه در آستانه اعلام كرده اند.

قرار بود اين ديدار 12 مارس برگزار شود كه به گفته سخنگوي رييس جمهوري قزاقستان به دليل برنامه كاري فشرده سران سه كشور به تعويق افتاد.

برخي رسانه هاي روسي و غربي با توجه به تعويق اين ديدار از بيماري رييس جمهوري روسيه خبر دادند اما ديميتري پسكوف سخنگوي پوتين ،بيماري وي را شايعه بي اساس خواند.

در دستور مذاكرات سران روسيه، بلاروس و قزاقستان، توسعه همكاري هاي اقتصادي سه كشور و روند همگرايي در منطقه اوراسيا (جمهوري هاي شوروي سابق) اعلام شده است.

روساي جمهور سه كشور همچنين در مورد برخي مسايل مهم بين المللي از جمله بحران اوكراين گفتگو و تبادل نظر خواهند كرد.

روسيه، بلاروس و قزاقستان در سال هاي اخير روابط خود را توسعه داده اند.

اين سه كشور عضو پيمان امنيت جمعي و جامعه كشورهاي مستقل همسود هستند و در دو سال اخير اتحاديه گمركي و جامعه اقتصادي اوراسيا را تاسيس كرده و همكاري هاي اقتصادي خود را در چارچوب اين سازمان هاي منطقه اي توسعه مي دهند.

اروپام*5*391 ** 1583 **

سرخط اخبار جهان