لغو تمامی تحریم ها بطور یكجا شرط توافق جامع هسته ای باشد

تهران - ایرنا - 260 نماینده مجلس با انتشار بیانیه ای همزمان با مذاكرات هسته ای ایران خواستند: در صورت نقض هر مورد از تعهدات از سوی طرف مقابل بعنوان ضمانت اجرایی، توافق نامه كان لم یكن تلقی و غنی سازی در هر سطح مورد نیاز كشور از سر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، این بیانیه كه توسط ضرغام صادقی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی قرائت شده آمده است: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه معادلات سیاسی جهانی و منطقه ای حاصل 36 سال مقاومت و ایستادگی قهرمانانه ملت ایران در برابر قدرت های سلطه گر جهانی است. بررسی سیر توطئه ها علیه انقلاب اسلامی به خوبی نشان می دهد كه دشمنان ایران اسلامی با اصل نظام اسلامی مخالفند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: اگرچه استكبار جهانی امروز بهانه هسته ای را در راس توطئه های خود علیه ملت سلحشور ایران قرار داده است لیكن آنچه كه منافع استكبار جهانی و صهیونیست بین الملل در جهان بویژه منطقه با چالش جدی مواجه ساخته است هویت استكبار ستیزی انقلاب اسلامی است كه كانون جوشان آن در تفكر انقلابی امام خمینی و هدایت های هوشمندانه و مدبرانه مقام معظم رهبری نهفته است.

نمایندگان در ادامه بیانیه خود آورده اند ملت سرافراز ایران بعنوان میراث همیشه جاوید شهیدان، قدرتمندانه از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع می نماید.

در این بیانیه همچنین آمده است ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تاكید بر بیانیه ها و مصوبات قبلی مجلس شورای اسلامی بویژه طرح یك فوریتی الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای بعنوان نمایندگان ملت در دفاع از حقوق ملت ایران و ثبت در تاریخ پرشكوه حماسه های ماندگار ملت سرافراز ایران از تیم مذاكره كننده می خواهیم در برابر خدعه ها و زیاده طلبی های آمریكا شجاعانه از عزت و اقتدار ملت ایران كه اكنون در اوج قله اقتدار معادلات سیاسی جهانی و منطقه ای قرار دارد قدرتمندانه دفاع نموده و موارد ذیل را محكمات حقوق ملت ایران مدنظر قرار دهد.

1- لغو تمامی تحریم ها بطور یكجا و مختومه نمودن پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت و بازگشت آن به حالت عادی شرط آغاز توافق جامع هسته ای باشد.

2- حفظ دستاوردها و استیفای كامل حقوق هسته ای ملت ایران بر اساس ماده 4 ان پی تی خواست یكپارچه ملت ایران است.

3- در صورت نقض هر مورد از تعهدات از سوی طرف مقابل بعنوان ضمانت اجرایی، توافق نامه كان لم یكن تلقی و غنی سازی در هر سطح مورد نیاز كشور از سر گرفته شود.

نمایندگان مجلس در پایان بیانیه خود آورده اند بدون شك مقابله با حیله ها و خدعه های آمریكا كه در اشكال مختلف برنامه ریزی و مدیریت می گردد با توجه به نگرانی ها و تاكیدات اخیر مقام معظم رهبری هوشمندی هر چه بیشتر تیم مذاكره كننده هسته ای در پاسداری از حقوق ملت ایران را می طلبد

به گزارش ایرنا این بیانیه به امضا 260 نماینده مجلس رسیده است.

سیام (3) ** 2021 ** د . ت/1553