ورود تانكرهای حامل سوخت عراقی به كشور از صبح پنجشنبه متوقف می شود

قصرشیرین - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین در استان كرمانشاه گفت: ورود تانكرهای سوخت رسان عراقی به كشور و ترانزیت سوخت از صبح پنجشنبه (28 اسفند ماه) تا ساعت 24 هفتم فروردین سال 94 متوقف می شود.

نعمت الله نازپرورده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: خروج تانكرهای سوخت رسان عراقی از مرز پرویزخان به عراق در این مدت ادامه دارد.

وی تصریح كرد: این تصمیم براساس بخشنامه اداره ترانزیت و پایانه های مرزی كشور با توجه به اعمال محدودیتهای ترافیكی از سوی پلیس راه اجرا می شود.

نازپرورده گفت: ممنوعیت تردد تانكرهای سوختی در جاده های این شهرستان به سمت كرمانشاه و بالعكس از پنجشنبه هفته جاری برای رفاه حال مسافران و گردشگران نوروزی اعمال می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین افزود: همچنین تردد دوباره ترانزیت سوخت و ورود تانكرهای سوخت رسان از هفتم فروردین 94 به كشور از سرگرفته می شود كه در این ایام خودروها فقط اجازه تردد در روز را در محورهای مواصلاتی و جاده دارند و در شب ملزم به توقف در مكانی امن هستند.

وی گفت: همچنین از ساعت یك بامداد 12 فروردین تا ساعت 24 روز 14 فروردین سال 94 شاهد متوقف شدن تردد تانكرهای سوخت رسان عراقی به كشور خواهیم بود.

وی گفت: این تصمیم در راستای تسهیل در تردد خودروهای شخصی و سواری و ساماندهی امر ترافیك در ایام تعطیلات نوروز با توجه به حجم بالای تردد خودروها در جاده های كشور اعمال می شود.

قصرشیرین در غرب استان كرمانشاه با بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارای 186 كیلومتر مرز مشترك با عراق است و در دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی این شهرستان روزانه بیش از یك هزار دستگاه كامیون و تریلر حامل بار تردد می كنند.ك/3

3012/8066/7079