آمریكا تركیه و قطر تروریست های داعش را با سلاح و نیرو حمایت می كنند

تهران - ایرنا - پایگاه خبری عراقی نهرین نت روز دوشنبه به نقل از پایگاه خبری كانادایی گلوبال ریسرچ گزارش داد: كشورهای آمریكا، تركیه و قطر تروریست های وهابی موسوم به داعش را از نظر سلاح و نیرو پشتیبانی می كنند.

برپایه این گزارش، پایگاه خبری كانادایی گلوبال ریسرچ با انتشار گزارشی در همین رابطه اعلام كرده كه تعداد اندكی اطلاع دارند كه آمریكا از چهار سال پیش برای براندازی بشار اسد رییس جمهوری قانونی سوریه تروریست های داعش را تشكیل داد و تركیه عضو ناتو به نیابت از آمریكا برای حفظ منافع این كشور با جذب نیرو و كسب اطلاعات و تجهیز سلاح، واشنگتن را در این امر یاری كرد.

پایگاه گلوبال ریسرچ، در این گزارش تاكید كرده كه قطر به عنوان یك كشور عربی غنی از نفت و ثروتمند با وجود داشتن بزرگترین پایگاه دریایی آمریكا در این شیخ نشین، سخاوتمندانه به تروریست های داعش كمك كرده است.

قطر تبلیغات فراوانی برای افزایش نیرو به عنوان 'جهاد' (از نوع قطری) انجام داد و از منبرهای تبلیغی خود مانند تلویزیون الجزیره برای پخش فتواهای قرضاوی در مورد ضرورت پیوستن به داعشی ها برای پیروزی بر سوری ها استفاده كرد به طوری كه تبلیغات قطر منجر به آوارگی بیش از 10 میلیون سوری شد.

این پایگاه كانادایی می افزاید: اما آمریكا در مقابل جامعه جهانی نقش مخالف علیه داعش به خود گرفت ولی از كمك های مالی، آموزشی و جذب نیرو به تروریست های داعش از سوی قطر و تركیه جلوگیری نكرد.

برپایه این گزارش، در همین حال واشنگتن در مصر و لیبی در ظاهر نقش بی طرفی برای عدالت در صحنه بین المللی اتخاذ كرد، اما اكنون صداقت آمریكا رو به افول نهاده است.

این پایگاه خبری تاكید كرده كه جذب نیرو از سراسر جهان از مالزی تا كانادا گرفته و اعزام آنان برای حضور در سوریه به منظور جهاد در حالی صورت می گیرد كه این افراد با عبور از خاك تركیه از سوی نیروهای اطلاعاتی این كشور استقبال شده و به آنان آموزش های نظامی می دهند و به این ترتیب است كه تبلیغات آمریكا علیه سوریه اكنون با هماهنگی منظم و به لطف حمایت های مالی قطر و آموزش های نظامی تركیه و زمینه سازی آمریكا صورت می گیرد.

خاورم**1408**1275