تهران - ایرنا - مدیرعامل گروه حمل ونقل توسعه ترابر ایرانیان از راه اندازی قطارهای مسافربری سه تخته برای نخستین بار در مسیر تهران - مشهد توسط شركت مهتاب سیرجم در این تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی عسگر الهیار نژاد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: این واگن ها كه در شركت صنایع ریلی ایرانیان بهسازی و نوسازی شده برای نخستین بار در ایام تعطیلات نوروزی در این مسیر قرار گرفت.

وی با بیان آنكه پیش از این واگن های یادشده به صورت شش تخته مورد استفاده قرار می گرفت، اظهار داشت: برای نوسازی و بهسازی هر یك از این واگن ها بیش از 570 میلیون تومان هزینه شده كه در صورت انجام واردات آن باید به ازای هر واگن بیش از سه میلیارد تومان هزینه می شد.

مدیرعامل گروه حمل ونقل توسعه ترابر ایرانیان، گفت: نوسازی سیستم تهویه مطبوع، بهسازی واگن‌ها، نصب سیستم های صوتی، تصویری، ضد لرزش و صدا از جمله سیستم هایی است كه در این واگن ها طبق استانداردهای روز جهان برای تامین رفاه مسافران نصب شده است.

الهیارنژاد با بیان آنكه هر واگن 11 كوپه دارد و برای نخستین بار واگن های سه تخته در حوزه حمل ونقل ریلی كشور مورد استفاده قرار می گیرد، افزود: شركت مهتاب‌ سیر جم 128 دستگاه واگن مسافری دارد كه بیش از 110 واگن آن در مسیرهای مختلف ریلی مورد استفاده قرار می گیرد و 18 واگن آن نیز به صورت رزرو در موارد مورد نیاز استفاده می شود.

وی تصریح كرد: دو شركت ریلی مهتاب سیر جم و نورالرضا برای ایام نوروز امسال 10 درصد ظرفیت خود را افزایش داده اند تا در این ایام مسافران بیشتری را در مسیرهای خود جابه جا كنند، ضمن آنكه تعدادی از واگن های سه تخته این شركت نیز هم اكنون در نوبت اخذ مجوز از راه آهن جمهوری اسلامی ایران هستند و قیمت بلیت های آن نیز در این مسیر 92 هزار تومان تعیین شده است.

الهیارنژاد با اشاره به توزیع بسته‌های فرهنگی در ایام تعطیلات نوروزی در بین مسافران قطارهای این دو شركت، اظهار داشت: كل ناوگان شركت مهتاب‌سیر جم شامل هفت هزار و 680 صندلی است و شركت ریلی نوا رضا نیز 54 واگن مسافری خود را با دو هزار و 160 صندلی در این ایام برای مسافران نوروزی در نظر گرفته است.

وی از راه‌اندازی باشگاه مشتریان كثیرالسفر در شركت مهتاب‌ سیر جم خبر داد و گفت: این باشگاه در این شركت راه اندازی شده و تمام مسافران این شركت می توانند عضو این باشگاه شوند.

اقتصام(3)1108**1558

سرخط اخبار اقتصاد