پژوهشكده قلب و عروق اصفهان برترین مركز همكار سازمان جهانی بهداشت شد

اصفهان- ایرنا- پژوهشكده قلب و عروق اصفهان در سال 93 موفق به كسب رتبه برتر در بین مراكز همكار سازمان بهداشت جهانی در سطح كشور شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا این پژوهشكده به عنوان برترین مركز ایرانی همكار در زمینه تعاملات بین‌المللی با سازمان جهانی بهداشت معرفی شده است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان اعلام كرد: این موفقیت به دنبال فعالیت پژوهشكده در زمینه اجرای برنامه‌های سازمان جهانی بهداشت، اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترك با این سازمان و تعاملات بین‌المللی در زمینه پیشگیری و كنترل بیماری های قلبی عروقی و بازتوانی قلبی به دست آمده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی این موفقیت را به پژوهشكده قلب و عروق اصفهان تبریك گفته و اظهار كرده است: دستیابی به اهداف سند چشم انداز و توسعه مبنی بر ارتقای كشور به جایگاه نخست علمی، فناوری و اقتصادی در منطقه آسیای جنوب غربی مستلزم برنامه ریزی و مدیریت تولید، انتشار و كاربرد علم در همه حوزه ها از جمله حوزه سلامت است.

دكتر رضا ملك زاده افزود: در این میان پژوهش هایی كه با مشاركت و همكاری های بین المللی و در راستای نیازهای بهداشت و درمان كشور انجام می شود، نقش بسزایی در ارتقای سلامت و افزایش امید به زندگی در كشور دارد و موجب اعتلای نام ایران در جهان می شود.

همكاری پژوهشكده قلب و عروق اصفهان با سازمان جهانی بهداشت به بیش از یك دهه می رسد.

پژوهشكده قلب و عروق اصفهان نخستین و تنها مركز همكار سازمان بهداشت جهانی در زمینه بیماریهای قلبی و عروقی در ایران و یكی از معدود مراكز ایرانی همكار این سازمان در خارج از تهران است.

با همكاری این مركز با سازمان بهداشت جهانی فعالیتهای این پژوهشكده در سطح ملی و منطقه ای گسترش یافته است.

فعالیت پژوهشكده قلب و عروق اصفهان در سال ۱۳۶۷ با انجام یك طرح تحقیقاتی كشوری تحت عنوان شناخت شیوع و عوامل موثر بر بیماریهای قلبی در استان اصفهان آغاز شد.

این مركز در سال ۱۳۷۳ با نام مركز تحقیقات قلب و عروق اصفهان در شورای گسترش دانشگاه های كشور مصوب شد و در سال۱۳۹۰ به ˈپژوهشكده قلب و عروقˈ ارتقا یافت.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز یكی از آژانس‌های تخصصی سازمان ملل متحد است كه نقش مرجع سازمان دهنده را بر بهداشت جامعه جهانی ایفا می‌كند.

این آژانس در سال ۱۹۴۸ در ژنو سوییس تاسیس شد.

د/3011/ 6022

سرخط اخبار استان‌ها