۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۰۲
کد خبر: 81543124
T T
۰ نفر
گفت وگو با شكارچی تروریستهای داعش در عراق

بغداد - ایرنا - ابو ایوب كه در عراق به ابوعزراییل معروف شده، تاكید كرد، من عراقی، فرزند عراق و فرزند فرزند عراق، از عشیره معروف البوزیرج هستم و فارسی هم نمی دانم ، اما اگر ایرانی هم بودم، به آن افتخار می كردم.

ابوعزراییل این حرف ها را در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان كرد كه از وی درباره شایعاتی مبنی بر اینكه 'گفته شده تو ایرانی هستی'، سوال شده بود.

هواداران و مخالفانش به او كه از نیروهای كتائب امام علی (ع) از جمله نیروهای الحشد الشعبی (نیروهای مردمی) عراق است، لقب ابو عزراییل داده اند، چرا كه سابقه و تجربه جنگ با تروریستهای داعش را دارد و درباره شجاعتش بسیار گفته و نوشته می شود و در یك كلام به 'شكارچی داعش' معروف شده است.

هوادارانش در شبكه های اجتماعی، پایگاههایی ایجاد كرده اند و برخی از آنها را منتسب به وی دانسته اند، اما ابو ایوب به خبرنگار ما گفت، من هیچ پایگاه اینترنتی ندارم.

این رزمنده عراقی كه آوازه اش حتی به رسانه های بین المللی هم كشیده شده، در پاسخ به این سوال كه در برخی از سایت های داخلی و خارجی گفته اند تو ایرانی هستی، گفت: من فرزند عراق، فرزند فرزند عراقی و از عشیره معروف البو زیرج هستم، فارسی هم نمی دانم، اما اگر ایرانی هم بودم به آن افتخار می كردم، چرا كه ایرانی ها پیرو اهل بیت (ع) و خانم فاطمه زهرا(س) هستند و ما به همه دوستداران و محبان اهل بیت افتخار می كنیم.

ابوعزراییل سپس از ما خواست تا بنویسیم و توضیح بدهیم كه او هیچ سایتی بر روی شبكه اینترنت نداشته و برخی اظهاراتی كه به نقل از وی در شبكه های اجتماعی منتشر می شود، صحت ندارد.

او گفت: بنویسید من یك انسان معمولی هستم كه به خشونت اعتقادی ندارم و رفتارهای داعش و گروههای تروریستی را غیر شرعی و غیر انسانی می دانم ، اما در مقابل جنایتكاران و ظالمان كوتاه نخواهم آمد.

ابو ایوب با تكرار دوباره این جمله كه 'من فرزند عراق وعراقی هستم و به ملت و سرزمینم دلبسته ام'، گفت: ما در كتائب امام علی (ع) نگاه طایفه ای نداریم و از آن حمایت نمی كنیم و اعتقاد داریم، همه عراقی هستیم و همه اعضای یك خانواده ایم، چه شیعه، چه سنی، یا كرد و تركمن و مسیحی و شبك و ایزدی و ...

ابو ایوب كه سه فرزند به نام های ایوب، معصومه و علی رضا دارد، می گوید كه برخی ها ابو معصومه و بعضی ابو علی رضا هم صدایم می كنند، اما برخی دوستدارانم به من ابوعزراییل می گویند.

وی كه در منطقه عملیاتی مجروح شده بود و به تازگی از بیمارستان مرخص شده و دستش باندپیچ است، گفت: باید امروز به جبهه برگردم، كار زیادی داریم و فقط آمدم گچ بگیرم و برگردم؛ همین امروز.

ابوایوب را خیلی ها در شبكه های اجتماعی با عنوان شیر كتائب امام علی(ع) یكی از فرماندهان برجسته الحشد الشعبی معرفی كردند، آنقدر درباره او پیش رفتند كه از وی یك موجود افسانه ای و اسطوره ای ساخته و تصاویری فضایی از وی در ذهن ایجاد كرده اند و مدتی هم در صدر رسانه های آمریكایی، انگلیسی، فرانسوی و روسی قرار داشت و حتی گفته شده بود كه او پیش از جنگ در دانشگاه تدریس می كرده است.

با این حال، اما او خودش می گوید: من یك انسان معمولی و ساده هستم و برخی چیزها كه به من منتسب می شود، صحت ندارد.

ابوعزراییل به رغم هیكل بزرگ و درشتش و تصاویری كه از وی در شبكه های اجتماعی در حالی كه سلاح در دست دارد، منتشر شده ، بسیار خنده رو و اهل شوخی است، ولی خودش می گوید كه فقط در برابر جنایتكاران و ظالمان خونریز اسلحه بدست می گیرد و اساسا از خشونت نفرت دارد.

خاورم*1*1770**1651

سرخط اخبار جهان