تشدیدمجازات،بهترین راهكاربرای مبارزه بازمینخواری

تهران- ایرنا- نماینده بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، تشكیل دقیق تر و بهتر كارگروه حفظ حقوق بیت المال، اجرا كردن مصوبات این كارگروهها توسط اعضای شركت كننده، نظارت و پیگیری بر مصوبات و تشدید مجازات را از بهترین راهكارها برای مبارزه با زمین خواری عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، حجت الاسلام «محسن سروش» روز دوشنبه در كارگروه فوق العاده شورای حفظ حقوق بیت المال و اراضی و منابع طبیعی در دادستانی كشور با اعلام این مطلب كه مدیری كه دستور خلاف می دهد همچنان پشت میزش می نشیند و ترفیع نیز می گیرد، افزود: مدیران دستور خلاف صادر می كنند و می گویند كه حقوق مكتبسه او است و باید این خلاف را در مسیر قانونی بیاوریم.

وی اضافه كرد: به مدیری كه دستور خلاف می دهد ترفیع می دهند و می گویند كه او مدیر با انگیزه ای است و جسارت دارد كه دستور خلاف صادر می كند.

سروش یكی از دغدغه های اصلی در زمان تشكیل شورای حفظ حقوق بیت المال در سال 83 را نداشتن قانون عنوان كرد و گفت: در آن زمان مشكل نداشتن قانون بود اما الان كسی را نداریم كه قانون اجرا كند.

وی با ذكر مثالی اضافه كرد: در حوزه شهرسازی قانونی محكم تر از ماده 10 شهرسازی وجود ندارد اما این قانون اصلا اجرا نمی شود.

نامبرده با طرح سوالی افزود: آیا نمی دانیم به كسی كه پروانه ندارد نباید خدمات دهیم، پس چرا به كسی مانند پدیده شاندیز پروانه ندارد این همه خدمات ارائه می دهیم.

مشاور و نماینده بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با بیان اینكه دبیرخانه شورای امنیت ملی در خصوص حریم سد مصوبه دارد، گفت: اما متاسفانه درست در حریم سد مجوز ساخت و ساز می گیرند و این یعنی مدیرانی هستند كه دستور خلاف صادر می كنند.

وی همچنین از متخصص نبودن برخی اعضای شعب دادگاه های مرتبط با موضوع زمین خواری ابراز گلایه كرد.

مشاور بنیاد مسكن انقلاب اسلامی بهترین پیام را برای این شورا پیام مقام معظم رهری مبنی بر اینكه با 'دستمال كثیف نمی توان شیشه كثیف را پاك كرد'، عنوان كرد و گفت: مدیری كه قانون را نادیده بگیرد متخلف است و باید با وی برخورد شود.

اجتمام(3)**9317**7268**1436

سرخط اخبار جامعه