۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۱:۵۲
کد خبر: 81543102
T T
۰ نفر
طلا همچنان نزدیك كف قیمت 3 ماهه معامله می شود

تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز اعلام كرد: قیمت طلا روز دوشنبه همچنان نزدیك كمترین سطح آن در 3 ماه گذشته معامله شد. افزایش ارزش دلار در آستانه نشست بانك مركزی آمریكا در هفته جاری، مانع افزایش قیمت طلا شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از رویترز، ممكن است بانك مركزی آمریكا در نشست این هفته خود زمانبندی افزایش نرخ بهره را مشخص كند. افزایش نرخ بهره بدین معنی است كه اقتصاد آمریكا خوب كار می كند و سرمایه گذاران در بیشتر بخش های اقتصادی دلیل چندانی برای تبدیل دارایی خود به طلا برای محافظت از آن در برابر عدم اطمینان اقتصادی نمی بینند.

قیمت تحویل فوری یا نقدی طلا در ساعت 03:34 روز دوشنبه اندكی تغییر كرد و به 1159.20 دلار در هر اونس رسید. هفته گذشته قیمت طلا برای ششمین بار در 7 هفته گذشته كاهش یافت.

سرمایه گذاران به نتیجه نشست 2 روزه بانك مركزی آمریكا كه فردا (سه شنبه) كار خود را آغاز می كند، چشم دوخته اند تا بدانند این بانك چه وقت اقدام به افزایش نرخ بهره خواهد كرد. افزایش نرخ بهره منجر به كاهش تقاضای طلا خواهد شد.

هاوی لی تحلیلگر شركت سرمایه گذاری فیلیپ فیوچرز در سنگاپور گفت: هنگامی كه كمیته بازار باز بانك مركزی آمریكا اقدام به افزایش نرخ بهره نماید، قیمت طلا می تواند با كاهش شدیدی مواجه شود.

نرخ برابری دلار در مقابل یورو امروز به بالاترین سطح خود از ژانویه 2003 رسید و هر یورو در مقابل 1.04 دلار معامله شد. یورو در مقابل دلار تقریبا 25 درصد ارزش خود را از اواسط 2014 تا كنون از دست داده است.

اقتصام(6)1063**1558