نماينده پارلمان و دختر رهبر مخالفان دولت مالزي بازداشت شد

كوالالامپور – ايرنا - نور العيزا انور، نماينده پارلمان و دختر انور ابراهيم، رهبر مخالفان دولت مالزي كه محبوبيتش در مالزي رو به افزايش است روز دوشنبه بازداشت شد.

به گزارش ايرنا، نور العيزا انور كه پس از زنداني شدن پدرش كارزاري را بر ضد دولت نجيب تون رزاق و براي آزادي انور ابراهيم راه انداخت، تحت قانون ضد اغتشاش بازداشت شده است.

قانون ضد اغتشاش، مصوب سال 1948 در دوران استعمار مالزي است. پيش از اين گروهي از وكلاي مالزي و مخالفان دولت نسبت به اعمال اين قانون اعتراض و حمايت خود را از تغيير آن اعلام كرده اند.

مالزي طي ماه هاي گذشته به ويژه شهريور ماه امسال با استناد به قانون ضد اغتشاش به طور بي سابقه اي شاهد بازداشت مخالفان سياسي دولت و فعالان اجتماعي بود كه نگراني بسياري در پي داشت.

در سال هاي اخير كلمه اغتشاش به طور گسترده اي در سيستم قضايي مالزي مورد استفاده قرار مي گيرد و طبق قانون ضد اغتشاش فرد محكوم به اغتشاش گري ممكن است به سه سال زندان محكوم شود.

به نوشته تارنماي روزنامه استار مالزي، معاون يك مركز پليس مالزي، گفت كه نور العيزا انور بعد از ظهر دوشنبه با استناد به اين قانون بازداشت شده است.

وي شنبه هفته گذشته تجمعي چند هزار نفري در شهر كوالالامپور در حمايت از انور ابراهيم رهبر مخالفان دولت مالزي راه اندازي كرد.

هر دو دختر انور ابراهيم پس از درگيري هاي سياسي وي در چند سال اخير وارد دنياي سياست شده اند، اما نور العيزا در زمينه سياست و حقوق بشر در مالزي فعاليت مي كند و بسياري از كارشناسان معتقدند اين دختر جوان در آينده سياسي اين كشور نقش بازي خواهد كرد.

وي كه اكنون 35 سال دارد فعاليت هاي سياسي خود را از طريق كميسيون حقوق بشر سازمان ملل در ژنو براي آزادي پدرش آغاز كرد و در سال 2008 ميلادي وارد پارلمان مالزي شد و لقب جوان ترين عضو پارلمان را دريافت كرد.

آساق**1611

سرخط اخبار جهان