استاندار الخليل حضور ليبرمن در حرم شريف ابراهيمي را محكوم كرد

تهران – ايرنا – استاندار الخليل حضور آويگدور ليبرمن وزير خارجه رژيم صهيونيستي در حرم شريف ابراهيمي را محكوم كرد و آن را بخشي از طرح صهيونيست ها براي هتك حرمت مكان هاي مقدس و ايجاد هرج و مرج دانست.

به گزارش خبرگزاري فلسطيني معا، كامل حميد به عنوان استاندار الخليل كه توليت مكان هاي مقدس اين شهر را نيز بر عهده دارد، روز گذشته (24اسفند/15مارس) ليبرمن را به تلاش براي ضربه زدن به ثباتي كه حاصل تلاش تشكيلات خودگردان فلسطين در الخليل است، متهم كرد.

ليبرمن در تلاش براي جلب آراي شهرك نشيان صهيونيست كه بخش قابل توجهي از راي دهندگان به حزب اسراييل بيتنا را تشكيل مي دهند، روز گذشته به الخليل سفر كرد و در حرم حضرت ابراهيم حاضر شد.

وي يك هفته پيش از اين حرمت شكني در سخنراني انتخاباتي اش در شهر هرتزيليا گفته بود كه فلسطينيان متخاصم با رژيم صهيونيستي را بايد گردن زد.

بر اساس اخبار منتشره از سوي رسانه هاي صهيونيستي، وي گفت كه الخليل كه عده قليلي شهرك نشين (صهيونيست به زور) در آن اسكان داده شده اند، يك شهر صهيونيستي است و صهيونيستي باقي خواهد ماند.

شهرك الخليل در اراضي غصب شده فلسطينيان احداث شده است.

فرماندار الخليل همچنين حضور ليبرمن را نشانه نقض توافقنامه الخليل و بي تعهدي رژيم صهيونيستي به اين پروتكل دانست و نسبت به ادامه اين حرمت شكني ها هشدار داد.

وي با اشاره به كشتار مسلمانان توسط يك شهرك نشين صهيونيست در سال 1994ميلادي كه طي آن 29 نمازگزار فلسطيني به شهادت رسيدند، گفت: آن ها افراط گرايان صهيونيست را به تكرار قتل عام مسجد ابراهيمي فرا مي خوانند، جنايتي كه هنوز هم تاثير آن را در تقسيم اين شهر و توسعه شهرك هاي صهيونيست نشين و نيز مسدود كردن خيابان ها مي توان مشاهده كرد.

اين جنايت بعدها بهانه اي شد كه رژيم اشغالگر قدس دامنه كنترل امنيتي خود را در الخليل توسعه دهد.

كامل همچنين در مورد تبعايت اين حرمت شكني ها به سران صهيونيست هشدار داد.

حزب اسراييل بيتنا به شدت از توسعه شهرك هاي صهيونيست نشين در كرانه باختري حمايت مي كند و بسياري از سران اين حزب خواستار ضميمه اين منطقه به اراضي اشغالي شده اند.

حزب مذكور كه با حقوق شهروندي فلسطينيان ساكن اين منطقه مخالف است، به عنوان يكي از افراطي ترين احزاب نژاد پرست صهيونيست تلقي مي شود.

خاورم**9156**7074**1275

سرخط اخبار جهان