۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۱:۳۶
کد خبر: 81543067
T T
۰ نفر
كفاشیان:2.5میلیون دلاربابت قرارداد كی روش و كادر فنی پرداخت شد

تهران - ایرنا - رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینكه 2.5 میلیون دلار بابت قرارداد كارلوس كی روش به وی و دستیارانش پرداخت شد، افزود: نمی دانم دلیل اختلاف وزارت ورزش با فدراسیون فوتبال چیست، شاید خود من هستم كه آن هم ناشی از اساسنامه فدراسیون و ناتوانی وزارت در منصوب كردن فرد مورد نظرش به این سمت است.

علی كفاشیان صبح روز یكشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: به فدراسیون فوتبال در سال 1393 نمره 14 یا 15می دهم و هوشنگ مقدس را فرد سالمی می دانم كه هیچ گاه پول فدراسیون در حسابش بیش از5روز نمانده كه از سود آن استفاده كند، ضمن اینكه این پول ها در حساب های جاری است وهیچ سودی به آن داده نمی شود.

وی ادامه داد: الان چهار تیم در مسابقات مختلف برون مرزی داریم و به دنبال این هستیم كه سریع پول به آنها برسانیم، آیا بانك های ما می توانند این پول ها را به این تیم ها برسانند. فرد امینی داریم كه حاضر است فقط برای این زحمات در كنار تیم باشد.** كی روش می گوید به جای ایتالیا با لیتوانی و كروواسی بازی كنیم

كفاشیان در مورد مخالفت سرمربی تیم ملی با بازی این تیم با تیم ملی ایتالیا گفت: كی روش معتقد است پرداخت پول زیاد برای یك بازی با ایتالیا نمی تواند تاثیر زیادی در تیم ایران داشته باشد و بهتر است با تیم های چون كروواسی و لیتوانی بازی كنیم.

رییس فدراسیون فوتبال ایران در باره رقم درخواستی تیم ملی ایتالیا برای بازی با ایران ادامه داد:‌ آنها رقمی اعلام نكرده بودند، اما حامی مالی ما گفته بود كه یك میلیون دلار برای این دیدار هزینه می كند و ما در آستانه ارائه این پیشنهاد بودیم كه با مخالف كی روش مواجه و در نهایت مذاكرات اصلا قطع شد.*** نمره 14ویا 15 به فدراسیون در سال 93 می دهم

نفراول فدراسیون فوتبال در خصوص حضور ایران در جام جهانی و جام ملت ها گفت: حضور در جام جهانی ثمره چهار سال برنامه ریزی بود و معتقدم در مقایسه با دیگر تیم های آسیایی نتایج آبرومندانه ای كسب كردیم.

وی تصریح كرد: در جام ملت ها هم تلاش ها خوب بود و بدشانسی باعث شد به نیمه نهایی نرسیم. به كادر فنی و بازیكنان نمره قبولی خواهیم داد كه در دو سال اخیر تیم ایران را به رتبه نخست آسیا در رنكینگ فیفا رسانده اند.

كفاشیان در خصوص اینكه چه نمره ای به فدراسیون فوتبال در سال 93 می دهد، عنوان كرد: نمره فدراسیون 14 یا 15 خواهد بود.

*** قرارداد كی روش را تا 10 روز بعد از جام ملت ها می توانستیم لغو كنیم

كفاشیان درمورد بندهای قرارداد جدید كی روش گفت: ما مرحله به مرحله پیش می رویم واگر در جام ملت ها نتایج خوبی نداشت می توانستیم تا 10 روز قطع همكاری كنیم و در صورت راه نیافتن به جام جهانی هم فسخ قرارداد با ما است. البته تنبیهی در قرارداد در نظر گرفته نشده است.

وی گفت: در صورت صعود به جام جهانی پاداش خواهیم داد و در صورت عدم صعود ادامه همكاری در اختیار فدراسیون است. در قرارداد چیزی ذكر نشده اما خواسته ایم فقط رفتن به جام جهانی مدنظر نباشد و به بالاتر از آن هم فكر كنیم.*** 2.5 میلیون دلار به كی روش و دستیارانش پرداخت شد

رییس فدراسیون فوتبال ایران در مورد طلب ایران از فدراسیون بین المللی فوتبال( فیفا ) عنوان كرد: حدود 7 و نیم میلیون دلار طلب داشتیم كه با عنایت فیفا حقوق كی روش و كادرفنی را از محل این پاداش دادیم و هنوز 5 میلیون دلار مانده است كه باید پرداخت شود.

وی افزود:در تلاش هستیم تا این پول را از طریق سفارتخانه ها به داخل كشور منتقل كنیم تا با توجه به هزینه بالای فوتبال بخشی از بدهی ها را بدهیم.*** اعتراض به دوپینگی بودن بازیكن عراقی مانور رسانه ای نبود

وی در پاسخ به این سوال كه به نظر می رسد بحث اعتراض به دوپینگی بودن بازیكن عراق درجام ملت های آسیا 2015 تنها یك مانور رسانه ای برای انحراف افكار عمومی از شكست و حذف تیم ملی در استرالیا بود توضیح داد: به ما اعلام كردند كه این بازیكن دوپینگی است و سریعا اعتراض كردیم كه متاسفانه مورد قبول واقع نشد. به دنبال جو رسانه ای نبودیم چون قبلا در رده سنی امید نتیجه بازی ها تغییر كرده بود.*** هوشنگ مقدس سرپرست تیم ملی می ماند

كفاشیان درمورد ناراحتی دبیركل سابق فدراسیون فوتبال از بركناری اش گفت: آقای نبی علاقمند بود بماند و دلیلی برای بركناری خودش نمی دید و ناراحتی او طبیعی است.ضمن اینكه هنوز سمت خاصی برای ایشان پیش بینی نكرده ایم.

رییس فدراسیون فوتبال درمورد سرپرست تیم ملی بزرگسالان تصریح كرد:هوشنگ مقدس دركناركی روش حضوردارد وتمامی كارهای مالی را انجام می دهد. ضمن اینكه سرپرستی می خواهیم تا دغدغه ها را از بین ببرد و فقط به دنبال عكس گرفتن در نیمكت تیم ملی نباشد. فردی كه نتواند كاری انجام بدهد به درد سیستم فدراسیون فوتبال نمی خواهد.

وی در پاسخ به این سوال كه گفته می شود ریختن پول های فدراسیون به حساب هوشنگ مقدس باعث شده تا سودزیادی به او تعلق بگیرد عنوان كرد: در زمان مدیریت ما، چهارروزهم پول درحساب ایشان نبوده، ضمن اینكه حساب جاری شامل سود نمی شود.خودم بانكی هستم واین مسائل را می دانم،هرجا می خواستیم پول را از ارگان های بین المللی دریافت كنیم باید مبلغ زیادی را به عنوان كارمزد می دادیم ولی ایشان هیچ پولی از فدراسیون نگرفت.*** كی روش حتما دستیار ایرانی خواهد داشت

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص دستیار ایرانی كی روش، گفت: به هیچ گزینه خاصی نرسیده ایم و باید این گزینه از سوی سرمربی تیم ملی مشخص شود. هیچ كس نگفته كه دستیار ایرانی تا عید انتخاب می شود اما ما به دنبال انتخاب یك دستیار ایرانی هستیم و منتظر پایان دو بازی دوستانه هستیم.

وی درمورد اینكه آیا به دنبال نام های بزرگ برای دستیاری كی روش هستند، اظهار كرد: نظر كی روش در این باره مهم است و او سخت كسی را برای دستیاری خود پیدا می كند.*** اساسنامه فدراسیون فوتبال باعث شده همه دولت ها با من بد باشند

وی در خصوص اختلاف نظرش با وزارت ورزش و جوانان، تصریح كرد: حتما ایراد از من است كه هر دولتی می آید با ما خوب نیست و شاید این ایراد از اساسنامه فدراسیون فوتبال است كه هر كسی می آید نمی تواند آن را تغییر دهد.

كفاشیان خاطرنشان كرد: اگر اساسنامه اجازه می داد رییس فدراسیون منتخب وزارت ورزش باشد هر وزیری می آمد یك رییس سریع می گذاشت و خیال همه مثل باشگاه های دولتی راحت بود. ایراد از من نیست و از اساسنامه است كه اجازه تغییر هر روزه را نمی دهد و این بد است.

وی درخصوص اینكه برای آشتی با وزارت حتی حاضر به تغییر نزدیك ترین نفرات خود شده است، گفت: ما تمكین كردیم از خواسته مسئولان و وزارت ورزش از مسایل فدراسیون ما كاملا آگاه است و همه هماهنگی های لازم از جمله دبیر كل با وزارت دارد اما اگر مشكل من هستم باید تا مجمع سال آینده صبر كنند و بازنفر خود را بیاورند اما اگر اینگونه نیست ما تلاش خود را می كنیم و نباید مانعی برای حضور من باشند. نمی توانم الان فدراسیون را ول كنم و باید تشكیل مجمع فدراسیون باشیم.

رییس فدراسیون فوتبال درخصوص اینكه آیا وزارت ورزش خواسته خود را از فدراسیون فوتبال گفته است كه ببینند آیا می توانید برآورده كنید یانه؟، اظهار كرد: ما 7 ماه است صحبتی نكردیم، اما قبلش انتظاراتی در خصوص تغییر برخی نفرات در فدراسیون فوتبال بود كه ما از آن تمكین كردیم.

وی در رابطه با اینكه وزیر اعلام كرده كه رییس فدراسیون فوتبال باید قانون مداری را رعایت كند، تصریح كرد: سعی كرده ایم كه تمام كارهایمان قانونی باشد و غیراز این هم نمی توانیم كاری كنیم. ما به قانون مملكت، اساسنامه و وزارت ورزش احترام می گذاریم و به خوبی هم عملكرد ما تحت نظر ارگان های مختلف است و فرشته های نگهبان زیاد داریم.*** تمدید قرارداد با كی روش دلیل اختلاف نظر با وزارت ورزش نیست

كفاشیان درپاسخ به این سئوال كه آیا اختلاف نظرها به تمدید قرارداد با كی روش باز نمی گردد، گفت: خیر. خود وزارت ورزش هم گفت كه كی روش با سلیقه فدراسیون می تواند ادامه همكاری دهد و ما این مساله را درهیات رییسه بحث كردیم و آنها نظر مثبت به ادامه همكاری با سرمربی تیم ملی دادند و این همان هیات رییسه ای است كه تصمیم به تغییرات در پست دبیر كل و نایب رییس اول گرفت.

وی افزود: ما با نظر هیات رییسه كی روش را نگه داشتیم و بعید می دانم اختلاف نظرات در خصوص تمدید قرارداد با كارلوس كی روش باشد.*** ندادن حق پخش اقدام زشتی از سوی صدا و سیما است

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص اختلاف نظر این فدراسیون با سازمان صدا و سیما در رابطه با بحث حق پخش تلویزیونی، گفت: اختلافی وجود ندارد و ما حداقل پول مشخص شده برای حق پخش را خواسته ایم كه امسال بدهند كه هنوز نداده اند. این مبلغ حدود 23 میلیارد تومان است و این واقعا حركت بسیار زشتی از سوی سازمان صدا و سیما بود كه حق باشگاه های فوتبال را نمی دهد.*** كنفدراسیون فوتبال آسیا سال آینده اجازه ادامه كار به باشگاه های ما نمی دهد

وی ادامه داد: باشگاه ها با این وضعیت نمی توانند روی پای خود بیایستند و از باشگاه ها می خواهم اگر پول داده نشد در پخش بازی ها تجدید نظر كنیم. ما می توانیم در پایان لیگ دیگر لیگ جدید را شروع نكنیم و این مسابقات را به طور مثال یكسال تعطیل كنیم تا این پول داده شود.

رییس فدراسیون فوتبال تاكید كرد: قطعا با این روند امتیاز حرفه ای بودن باشگاه های ما از سوی كنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته می شود و به باشگاه های ما اجازه فعالیت نمی دهند.

وی در خصوص اینكه صدا وسیما می گوید مشكل قانونی برای پرداخت حق پخش دارد، گفت: اینگونه نیست اما باید شیوه ای جدید در مجلس تعریف شود این پول باید از محل هزینه های صدا وسیما پرداخت شود پس نمی توانیم بگوییم در گذشته ضرغامی غیرقانونی عمل كرده است.

وی افزود: ما طرح خود را برای حل مشكلات مد نظر صدا و سیما به مجلس هم داده ایم كه مبلغی برای این پول در قانون هم دیده شود.*** ندادن حق پخش در نگرفتن میزبانی جام ملت های آسیا تاثیر گذار بود

كفاشیان در پاسخ به این سئوال كه آیا مشكل حق پخش درندادن میزبانی جام ملت های آسیا به ایران تاثیرگذار بوده است، گفت: قطعا تاثیرگذار بوده و خود شیخ سلمان گفت حق پخش وقتی به ما داده نمی شود وبه شما هم نمی دهند چگونه می توانیم این پول را بگیریم و این فعالیت اسپانسر ها را دچار مشكل می كند.

وی در رابطه با اینكه آیا تعطیل كردن مسابقات لیگ ضربه بیشتری به فوتبال ایران نمی زند، اظهار كرد: وقتی باشگاه ها نتوانند حق قانونی خود را بگیرند و روی پا بایستند چرا باید باشگاه های حرفه ای ما به آماتور تبدیل شود. دولتمردان باید این مشكل را حل كنند و صدا و سیما نباید به ما زور بگوید.

وی ادامه داد: باید حق پخش داده شود و ما از كشور های دیگر عقب افتاده تر نیستیم و باید این مساله قانونی را هرچه سریعتر حل كنیم.*** عملكرد تیم های ما از نظر فنی خوب بود

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص انتقاد از عملكرد تیم های پایه، گفت: ما تمام تلاش خود را برای تیم های پایه كرده ایم شاید نتوانستیم نتیجه خوبی بگیریم اما تیم های خوبی داشتیم و تمام تلاش خود را كردیم. از نظر فنی تیم های ما خوب بودند و ما توانستیم در فوتبال ساحلی و بانوان نتیجه بگیریم.

وی افزود: در بزرگسالان در جام جهانی زنگ تفریح نبودیم و تیم ما خوب درخشید و نتیجه ما بهتر از دیگر تیم های آسیایی بود. در جام ملت ها تلاش كردیم از گروه آمدیم بالا و واقعا بدشانسی آوردیم اما این چیزی از شایستگی های ما كم نكرد. شاید نتایج خیلی خوبی نگرفتیم ولی كار ما خوب بود.

وی ادامه داد: تیم های پایه ما به خصوص جوانان اكثر بازیكنانش در لیگ برتر بازی می كنند و این نتیجه بسیار خوبی برای فوتبال پایه ما بود.

كفاشیان درخصوص كمبود بودجه برای فوتبال بانوان، گفت: این مساله را قبول ندارم و تا الان برنامه های خانم ها را هر جا بوده برگزار كردیم و این بار هم اگر بازی دوستانه ای را لغو كردیم به خاطر این بود كه كفگیرمان واقعا به ته دیگ خورده بود.

وی افزود: برای هیچ كدام از تیم های خود بودجه مشخص نداشتیم اما تقویم بانوان را كاملا اجرا كردیم و حتی هرینه های آنها از تیم های پایه آقایان هم بیشتر بود.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص تاخیر در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان، گفت: تیم ما تشكیل نشده بود و با آمدن شقاقی تیم تشكیل شد و پیش از آن ایراندوست كار كرد و پس از رد كردن وی امیرشقاقی با قدرت كار را شروع كرد.

وی بااشاره به اینكه گرفتن سهمیه المپیك در تیم بانوان بسیار سخت است، اظهار كرد: رقیب های ما در آسیا همه مدعی هستند و گرفتن سهمیه از میان سه تیم بسیار سخت است.

وی در خصوص بحث حامی مالی درتیم های بانوان، گفت: اگر جلویشان گرفته نشود برای بازی كردن خبری از اسپانسر نیست اما بعضی باشگاه ها به كمك این تیم آمده اند.*** كمیته ملی المپیك از تیم امید حمایت خوبی كرده است

رییس فدراسیون فوتبال با تمجید ازحمایت های كمیته ملی المپیك از فعالیت های تیم امید، گفت: انصافا باید از هاشمی تقدیر كنیم تا جایی كه توانسته حمایت و كمك كرده است. آنها خیلی علاقه مند هستند و خوشبختانه از وضعیت تیم المپیك ما رضایت دارند.

وی ادامه داد:هاشمی و شهنازی برای حمایت از تیم امید به كیش رفتند و فكر می كنم سال آینده با توجه به مدیریتی كه در راس تیم امید است خیلی به ما كمك كند و انگیزه زیادی برای حضور در المپیك داریم.*** برای دلالان موانع درست می كنیم

كفاشیان درخصوص مقابله با دلالی و اینكه به نظر می رسد قدرت مقابله با دلالان در فدراسیون فوتبال وجود ندارد، گفت: دلالی اگر قانون مند نباشد ، ما را دچار مشكل می كند و باید برای دلالی ها موانع درست كنیم كه این كارها را هم كرده ایم اما در خصوص اقداماتی كه در بیرون از زمین رخ می دهد مثل شرط بندها دیگر مقابله با آنها از دست ما خارج است اما اگر متوجه شویم كسی این كار را می كند به دستگاه قضایی معرفی می كنیم اما ما براساس قوانین فیفا و كنفدراسیون فوتبال آسیا با متخلفان برخورد می كنیم.

وی در خصوص برنامه های خود برای تعطیلات عید، اظهار كرد: بازی های امید و سفر به كره و ژاپن به همراه اسدی دبیر كل فدراسیون را خواهیم داشت و حاج خانم هم از ما سفر كیش را خواسته كه این كار را هم خواهیم كرد.*** 6 سال دیگر در فدراسیون فوتبال هستم

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص اینكه به نظر می رسد وزارت ورزش و جوانان تمایل به بازگشت وی به فدراسیون دو و میدانی دارد، گفت: من مراجعه مختلف را در ورزش طی كرده ام و اگر روزی از فوتبال هم خارج شوم شاید به فدراسیون دو و میدانی كمك كنم اما برای ریاست آن تمایلی ندارم و این مسئولیت را قبول نمی كنم.

وی ادامه داد:من شش سال دیگر در فدراسیون فوتبال هستم اگر در دوره بعدی ریاست فدراسیون هم شركت نكنم بالاخره نایب رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا هستم و از فوتبال دور نمی شوم و بعد از آن از فوتبال خداحافظی می كنم.*** روابط خوبی با كشورهای اسیایی داریم كه در گذشته وجود نداشته است

نایب رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا درخصوص برنامه های خود برای موفقیت در این مسئولیت، اظهار كرد: تمام تلاش خود را می كنم كه نفرات زیادی را در كمیته مختلف كنفدراسیون فوتبال آسیا مشغول كنم و بعد به مسایل بین المللی را توسعه دهم.

وی درادامه افزود: در همین راستا امروز به تركمنستان سفر می كنم تا در اجلاس كفا كه برای آسیای مركزی است شركت كنم.در این اجلاس لابی های خوبی صورت می گیرد و این روابط باعث شده همه روسای فدراسیون های كشور مختلف به حرف ما گوش كنند و این رابطه ها هیچ وقت در گذشته نبوده است.

وی افزود: باید كمیته روابط بین الملل خود را فعال تر كنیم و در كمیته های مختلف كار كارشناسی شود و از داخل قوی شویم. این فدراسیون با كار یك نفر كارش جلو نمی رود و باید در تمامی زمینه ها موفق عمل كنیم و اگر كار ها در هر كمیته ای خوب انجام نشود فوتبال آسیب می بیند.

ورزشی **9118**1590