۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۱:۳۵
کد خبر: 81543064
T T
۰ نفر
بقاع متبركه بيجار معيادگاه مهمانان نوروزي

سنندج - ايرنا - رييس اداره اوقاف و امور خيريه بيجار گفت: اداره اوقاف و امور خيريه اين شهرستان، طرح 'آرامش بهاري، ياس نبوي' را در بقاع متبركه با حضور مردم متدين برگزار خواهد كرد.

به گزارش ايرنا، بهمن آقا خاني روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اين طرح از آغازين روزهاي سال نو اجرا مي شود و به مدت 15 روز در جوار پنج امامزاده عبدالله، محمد، اسماعيل (ع) حمزه عرب(ع) و امامزاده عقيل(ع) در شهر حسن آباد و بقعه آيت الله فاضل در بيجار ادامه خواهد داشت.

وي افزود: تلاش مي كنيم زائران هنگام حضور در اماكن متبركه و امامزادگان از رفاه لازم برخوردار و با كمترين هزينه بتوانند، مدت بيشتري را به زيارت بپردازند و در اماكن اقامت داشته باشند.

آقاخاني از برپايي خيمه هاي معرفت، ايستگاه همه واقف باشيم، اجراي مسابقه فرهنگي 'قرآن بخوانيم جايزه بگيريم' و مراسم خاص تحويل سال با حضور روحاني مقيم خبر داد و گفت: امسال مراسم ويژه تحويل سال نو در جوار امامزادگان حضرت اسماعيل، محمد و عبدالله (ع) در شهر پيرتاج با اجراي برنامه هاي خاص و مناسب اين ايام با حضور جمعي از اهالي شهر پيرتاج برگزار مي شود.

به گفته وي هدف عمده اين طرح، ترويج گردشگري مذهبي، پاسخگويي به سوالات ديني و شرعي، جلوگيري از برگزاري رسوم خرافه اي، برگزاري محافل انس با قرآن كريم و توجه به ايام سوگواري شهادت حضرت فاطمه (س) است.

رييس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان بيجار به اجراي طرح ياس نبوي همزمان با شهادت حضرت زهرا(س) تا تاريخ شش فروردين در امامزادگان و بقاع متبركه بيجار اشاره كرد و گفت: با دعوت از مداحان و روحانيون مجرب حوزه هاي علميه قم، زنجان و همدان با اجراي مراسم ويژه در اماكن و بقاع متبركه، مردم از معنويت خاص اين ايام به نحو شايسته اي بهره مند مي شوند.

او به برگزاري آيين سينه زني، همايش رهروان ياس نبوي براي خواهران در روز چهارم فروردين همزمان با سراسر كشور اشاره كرد و گفت: توسط اهالي شهر پيرتاج نيز ويژه برنامه هايي كه در منطقه و به صورت سنتي هر سال برگزار مي شود كه اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان بيجار از آن مراسم نيز حمايت مي كند.

شهرستان بيجار داراي شش امامزاده و بقعه متبركه است.

سه بارگاه حضرت عبدالله، محمد و اسماعيل(ع) در شهر پيرتاج، امامزاده عقيل (ع) در شهر ياسوكند و امامزاده حمزه عرب (ع) و بقعه آيت الله فاضل در شهر بيجار قرار دارند.

شهرستان بيجار در شرق استان كردستان واقع شده است.ك/2

7350/1904

سرخط اخبار استان‌ها