مقام سوري: طرح آموزش و تسليح مخالفان را جدي نمي گيريم

آنكارا-ايرنا- دكتر بصام ابو عبدالله قائم مقام وزارت اطلاعات سوريه گفت: طرح آموزش و تسليح مخالفين سوري از سوي تركيه و آمريكا را جدي نمي گيريم.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از آنكارا، ابوعبدالله در گفتگو با شماره روز جاري روزنامه آيدينليك اين مطلب را عنوان كرد.

وي گفت: حزب عدالت و توسعه در آستانه انتخابات مجلس در پي يافتن دلارهاي نفتي در كشورهاي خليج فارس برآمده است و در مقابل قصد نشان دادن اين مساله كه تروريستها را آموزش و تسليح خواهد كرد، را دارد.

عبدالله گفت: سفر اردوغان رييس جمهور تركيه به عربستان در هفته هاي گذشته نيز در اين راستا صورت گرفت و مسوولين سوريه و در راس آنها بشار اسد قرارداد امضاء شده بين آمريكا و تركيه در زمينه آموزش و تسليح مخالفين را غيرجدي ارزيابي مي كنند.

وي با عنوان اينكه حاكميت حزب عدالت و توسعه تاكنون هزاران تروريست را مورد استفاده قرار داده است گفت: تاكنون چيزي در سوريه تغيير نكرده است و اين را آنان نيز مي دانند و اين بار براي تقويت ديگر گروههاي تروريسيي اقداماتي كه برضد حقوق بين المللي است انجام مي دهند.

عبدالله گفت: اقدام تركيه در بازكردن اردوگاهي براي آموزش گروههاي تروريستي عليه يك كشور همسايه به معناي زيرپا گذاشتن حقوق بين المللي و اساسنامه سازمان ملل است.

به گفته عبدالله چنين برنامه اي از ديد سوريه قابليت اجرايي شدن ندارد و اصولا ارتش تركيه نيز اجازه چنين امري را نخواهد داد.

خاورم**2012**1566

سرخط اخبار جهان