۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۱:۲۹
کد خبر: 81543054
T T
۰ نفر
توزیع میوه ایام عید مردم گلستان آغاز شد

گرگان - ایرنا- مدیركل تعاون روستایی گلستان گفت: توزیع پرتقال و سیب ایام عید مردم استان از امروز در گرگان و گنبدكاووس و از 27 اسفند در دیگر مناطق شهری و روستایی آغاز می شود.

محمدتقی رجایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 900تن میوه برای عید مردم استان آماده توزیع است كه شامل 500تن پرتقال با قیمت مصوب هركیلوگرم 28هزار ریال و 400تن سیب با نرخ كیلوگرمی 23هزار ریال می باشد.

وی اضافه كرد: 106 مركز كار توزیع میوه مردم گلستان را برعهده دارند كه از این تعداد هم اكنون در گرگان 6 مركز و در گنبدكاووس هشت مركز توزیع را آغاز كرده اند.

به گفته وی مراكز توزیع میوه در گرگان بتدریج و در روزهای باقی مانده سال جاری به 18 نقطه شهری و هفت مركز روستایی و در گنبدكاووس به 13 مركز شهری و یك روستایی افزایش می یابد.

رجایی با بیان این كه حدود 70 تا 80 درصد میوه ایام عید در روزهای باقی مانده سال جاری و با توجه به استقبال و نیاز بیشتر مردم توزیع می شود، اظهار داشت: كار توزیع میوه برای دسترسی آسان مردم و مسافران تا دهم فروردین 94 ادامه خواهد داشت.

مدیركل تعاون روستایی استان گلستان تاكید كرد كه با توجه به نیاز و استقبال مردم میوه بیشتری به بازار تزریق می شود.

استان مرزی گلستان یك میلیون و 850 هزار نفر جمعیت دارد و هرساله در ایام تعطیلات بویژه نوروز مقصد و معبر 15 تا 17 میلیون مسافر و گردشگر است.

1648

سرخط اخبار استان‌ها