استاندار موصل: تركیه عراقی ها  را برای مقابله با داعش آموزش می دهد

آنكارا- ایرنا- اسیل النجیفی استاندار موصل گفت: تركیه در اردوگاههای مختلف به گروههای سنی برای مقابله با داعش در آزاد سازی موصل آموزش نظامی می دهد.

به گزارش ایرنا از آنكارا النجیفی در گفتگو با خبرگزاری آناتولی این مطلب را عنوان كرد.

وی گفت: كارشناسان نظامی تركیه در اردوگاهها به نیروهای سنی آموزش نظامی می دهند و تركیه هر روز بیش از پیش در این مسیر گامهای مثبتی برمی دارد.

النجیفی گفت: هنوز این نكته كه تركیه آیا در عملیات آزاد سازی موصل بطور مستقیم شركت خواهد كرد یا خیر مشخص نیست و این مساله به مذاكرات تركیه با نیروهای ائتلاف بستگی دارد ولی شركت احتمالی تركیه در این عملیات بسیار مهم است.

النجیفی گفت: ما از تركیه درخواست سلاح كرده ایم و توسط نخست وزیر و وزیر دفاع از تركیه خواسته ایم به نیروهایی كه آموزش می دهند سلاح نیز ارسال كنند و این تقاضا را در جریان سفر 'عصمت ییلماز' وزیر دفاع تركیه از عراق نیز به وی ابلاغ كردیم و تركیه قول ارسال سلاح به این نیروها را داده است ولی ما اطلاعی در زمینه تاریخ ، میزان و نوع سلاحهایی كه ارسال خواهد شد نداریم.

مسوولان تركیه در روزهای گذشته به صراحت شركت نظامیان این كشور در عملیات آزادسازی موصل را رد كرده بودند.

تركیه در هفته های گذشته دو هواپیما حامل كمكهای لجستیكی به ارتش عراق برای كمك به آزاد سازی موصل ارسال كرد و مسوولینن تركیه نیز اعلام كردند كه در كنار دولت عراق در آزادسازی موصل هستند.

خاورم**2012**1566

سرخط اخبار جهان