اتلتيكو مادريد - باير لوركوزن؛ اميد حريف اسپانيايي به درخشش در خانه

تهران - ايرنا - تيم فوتبال اتلتيكو مادريد اسپانيا با تكيه بر عملكرد مطلوب خود در مسابقات خانگي، خود را براي ديدار با باير لوركوزن آلمان در ليگ قهرمانان باشگاه هاي اروپا آماده مي كند.

به گزارش يوفا، دو تيم در حالي قرار است سه شنبه شب در بازي برگشت از مرحله يك هشتم نهايي ليگ قهرمانان باشگاه هاي اروپا به مصاف يكديگر بروند كه بازي رفت با نتيجه يك بر صفر به سود تيم آلماني به پايان رسيد.

اتلتيكو مادريد به عنوان فيناليست بازنده فصل گذشته از سه هفته پيش كه از لوركوزن شكست خود نتوانسته است هيچ مسابقه اي را ببرد اما در ورزشگاه خانگي خود در 20 بازي از 22 ديدار قبلي اش در رقابت هاي اروپايي، از جمله تمامي سه مسابقه مرحله گروهي رقابت هاي فصل جاري بدون دريافت حتي يك گل، پيروز از ميدان خارج شده است.

اگرچه شاگردان ديه گو سيمئونه بعد از پيروزي 4 بر صفر برابر رئال مادريد در ماه گذشته، فقط يك بار در چهار ديدار قبلي خود موفق به گلزني شده است.

از اين رو سيمئونه بعد از تساوي بدون گل شنبه شب برابر اسپانيول گفت: در فوتبال گاهي اين لحظات هم هست. گاهي خيلي راحت گل مي زنيد و گاهي با وجود شانس هاي خوبي كه داريد، موفق به گلزني نمي شويد.

وي افزود: ولي بايد به تلاش خود ادامه بدهيم و آستين ها را بالا بزنيم چون اين تنها راه پيشرفت است.

اتلتيكو براي ديدار مقابل لوركوزن دو بازيكن با تجربه خود يعني ديه گو گودين و تياگو را به دلي محروميت در اختيار نخواهد داشت اما ماريو مانژوكيچ گلزن برتر اين تيم احتمالا به جاي فرناندو تورس در تركيب اصلي قرار خواهد گرفت.

از سوي ديگر لوركوزن با اعتماد به نفس كامل به مصاف اتلتيكو مي رود. اين تيم پنج بازي قبلي خود را بدون خوردن گل برده است.

اين تيم آلماني در مسابقه فردا شب نيز با استفاده از ضد حملات قدرتمندي كه دارد مي تواند روي پيروزي حساب كند.

مسابقه نخست دو تيم 10 كارت زرد در پي داشت و با اخراج تياگو و درگيري كادر مربيگري دو تيم به پايان رسيد.

اما راجر اشميت سرمربي لوركوزن معتقد است، بازيكنان او بايد خودنسردي خود را حفظ كنند تا تصميمات درستي بگيرند.

وي گفت: ما نياز به يك سوپر مسابقه داريم و بايد با اعتماد به نفس بازي كنيم. اگرچه آمار به نفع حريف است اما نشان داده ايم كه شانس خوبي داريم.

ورزشي**9126

سرخط اخبار ورزش