۲۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۳:۲۴
کد خبر: 81542666
۰ نفر
دستگيري باند 31 نفره تروريست هاي داعش در بغداد

تهران-ايرنا- دستگاه اطلاعاتي عراق روز يكشنبه اعلام كرد، 31 تروريست وابسته به گروه تكفيري داعش را دستگير كرده است، اين افراد اعتراف كرده اند كه 52 عمليات انفجاري را در بغداد انجام داده اند.

به گزارش ايرنا به نقل از روزنامه راي اليوم، دستگاه اطلاعاتي عراق اين شبكه را خطرناك ترين باند تروريستي فعال در پايتخت عراق خواند.

عمليات كشف و دستگيري اين تروريست ها ظاهرا حدود سه هفته پيش انجام و روز يكشنبه رسانه اي شد.

بيانيه سازمان اطلاعات ملي عراق تصريح كرد، در نتيجه عمليات اطلاعاتي- امنيتي موسوم به «شهاب ثاقب» كه با همكاري ساير دستگاه هاي امنيتي و مجلس عالي قضايي عراق صورت گرفت، اين گروه تروريستي در بخشي كه داعش آن را «ولايت بغداد» مي خواند منهدم شده است.

اين بيانيه افزود: 31 تروريست ياد شده در مناطق غرب، شرق و جنوب پايتخت و همچنين استان ديالي در شمال شرقي عراق دستگير شدند.

اين تروريست ها اعتراف كردند كه در سال 2014 و اوايل 2015، 52 عمليات انفجاري را در مناطق مختلف بغداد انجام داده اند.

فاهم الاطرقجي يكي از نيروهاي امنيتي عراق به خبرگزاري فرانس پرس گفت: علت كاهش عمليات هاي تروريستي در سه هفته گذشته دستگيري اين شبكه تروريستي خطرناك بوده است.

وي افزود: اين عمليات به معناي پايان انفجارها و عمليات هاي تروريستي در عراق نيست اما تا حد زيادي مانع از اين اقدامات شده است.

وي گفت: تحقيقات براي دستگيري باقيمانده اعضاي اين شبكه تروريستي ادامه دارد.

همچنين الحشد الشعبي(نيروهاي مردمي عراق) يكشنبه شب اعلام كرد كه نيروهاي مهندسي جنگ خود را براي پاكسازي تكريت از بمب هاي كارگذاشته شده به وسيله داعش بسيج كرده است.

مركز تبليغات جنگ و رسانه اي الحشد الشعبي در بيانيه اي كه نسخه اي از آن را ايرنا دريافت كرد، اعلام كرده كه داعش قصد داشته و دارد تمام خانه هاي تكريت را منهدم كند.

در اين بيانيه تاكيد شده كه داعش پس از شكست هاي بزرگ در استان صلاح الدين ، تمام خانه هاي تكريت مركز اين استان را بمب گذاري و تله گذاري كرده است.

اين بيانيه افزود، نيروهاي امنيتي و الحشد الشعبي، نيروهاي عضو واحدهاي ويژه خنثي كننده بمب خود را براي پاكسازي كامل شهر بسيج كرده و هم اكنون سرگرم خنثي كردن بمب ها و تله ها و پاكسازي مناطق آزاد شده تكريت هستند.

داعش پيش از اين در عمليات مختلف، خانه هاي بسياري از شهرهاي تحت اشغال خود از جمله سليمان بيك، جلولا و جرف الصخر (جرف النصر) را قبل از فرار و عقب نشيني با بمب گذاري منهدم كرده است.

ارتش عراق و نيروهاي الحشد الشعبي در روزهاي گذشته شكست هاي سنگيني را به گروه تروريستي تكفيري داعش وارد و برخي مناطق اشغال شده توسط اين گروه را آزاد كرده اند.

شبس**9241**