۲۴ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۱:۲۰
کد خبر: 81541726
۰ نفر
استاد حوزه: زندگي فاطمي و حيدري را پيشه خود سازيم

يزد - ايرنا - مدرس حوزه علميه مشهد به اهميت پيروي از سيره چهارده معصوم (ع) اشاره كرد و گفت: سبك زندگي اسلامي بايد فاطمي و حيدري باشد.

به گزارش ايرنا اعظم حسن پور، شنبه شب در همايش بزرگ فاطمي با تسليت ايام فاطميه افزود:حضرت زهرا (س) كوثر نبي و مجموعه اي از ارزشهاي بانوي مسلمان است كه مي تواند الگوي عالم بشريت به ويژه بانوان باشد.

مدرس حوزه علميه مشهد، اين بانوي بزرگ اسلام را آئينه تمام نما خواند و گفت: حضرت فاطمه مرضيه (س) مي تواند زيباترين و جذاب ترين ترسيم از زن را در مقابل ديدگان همه زنان،مخصوصا زنان مسلمان جهان قرار دهد.

حسن پور بر لزوم تأسي به انديشه و منش آن حضرت تاكيد و خاطر نشان كرد: برخي از خصايص شاخص دخت گرامي پيامبر اسلام(ص)، منزلت و منقبت زن در دين مبين اسلام است.

مبلغ و مدرس حوزه علميه مشهد افزود: اگر به دنبال پيدا كردن اسوه و الگوي براي زنان و مادران هستيم، بالاتر از حضرت زهرا(س) پيدا نخواهيم كرد.

وي به شخصيت اين بانوي محدثه اشاره كرد و گفت: فاطمه زهرا(س) به عنوان كوثر هستي، الگوي تمام و كمالي براي زنان عالم و سيره زندگي او اسوه بي بديلي است كه بايد سرمشق عيني و عملي انسان قرار گيرد.

عملي قرار دادن سيره اهل بيت (ع) ، پر رنگ تر شدن نقش و حضور زن در خانه ، حضور زن در اجتماع به اقتضاي زمانه و نياز جامعه ، تامين آرامش در منزل توسط مادر ، رابطه نزديك و صميمي مادر با فرزندان ، آموزش مهارتهاي زندگي به دختران ، شخصيت دادن به فرزندان ، واگذاركردن برخي مسئوليتها به دختران ، آموزش سازگاري در زندگي به فرزندان با الگوي رفتاري خوب خود در منزل ، شناخت تيپ شخصيتي همسر ، آشنايي با تغذيه سالم و طب سنتي ، شناخت بحران هاي دوران جواني و عدم سخت گيريهاي نابجا از ديگر مواردي بود كه خانم حسن پور در اين همايش به آنها پرداخت.

برپايي نمايشگاه نقاشي فاطمي در مسير محل همايش، اجراي گروه تواشيح بصائر از يزد، پخش كليپ، پرسش و پاسخ و اهداي سه كتاب به اسامي خصائص فاطميه، گلستان حجاب و شيدايي به كانون فرهنگي تبليغي آيت الله شيخ محمدتقي بافقي به همراه دست نوشته خانم حسن پور، بر روي كتاب ها از ديگر برنامه هاي جنبي اين همايش دو روزه بود.

بافق با 40 هزار نفر جمعيت در فاصله 110 كيلومتري يزد قرار دارد.ك2

7543/ 6197