تمام افتخارات و بالندگي كشور مرهون جانفشاني شهدا است

خرم آباد- ايرنا- امام جمعه پلدختر گفت: آرامش ، آسايش ، عزت ، افتخار ، بالندگي و پيشرفت كشور مرهون رشادت ها و جانفشاني شهدا است.

به گزارش خبرنگار ايرنادر پلدختر ، حجت الاسلام علي محمد لروند در خطبه هاي نمازجمعه به سالروز تشكيل بنياد شهيد و روز شهادت اشاره كرد و گفت: شهدا چراغ هاي نوراني نظام مقدس اسلامي هستند و خداوند شهدا را عزيز داشته و مقام و جايگاه والايي براي آنان در نظر گرفته است.

وي با بيان اين كه گراميداشت ياد و خاطره شهدا در همه مناسبت‎ها و ايام ضروري است گفت: پيام شهدا دفاع از اسلام و آرمانهاي انقلاب اسلامي است و شهدا درخت شكوهمند انقلاب اسلامي را با خون خود آبياري كردند.

وي با بيان اين كه شهدا را نبايد فراموش كنيم افزود: فراموشي نام و ياد شهيد فراموشي خود است و ما بايد با ادامه راه شهدا و با ترويج فرهنگ ايثار و شهادت بين نسل حاضر و نسل‌هاي آينده دين خود را نسبت به شهداي اسلام و انقلاب ادا كنيم.

وي زنده نگه داشتن ياد و نام شهدا و توسعه ارزش ها و آرمان هاي شهدا را وظيفه آحاد جامعه دانست و گفت: شهدا شرف و عزت ما هستند و بايد براي زنده نگهداشتن ياد و نام شهدا تلاش شود زيرا شهدا بالاترين ميراث و افتخار كشور هستند.

حجت الاسلام لروند با بيان اين كه هر چه داريم از بركت خون شهدا است، تصريح كرد: شهدا افتخار ملت هستند و وظيفه داريم نسبت به مقام شامخ شهدا و خانواده‌هاي والامقام آنها احترام ويژه قايل شويم.

امام جمعه پلدختر با بيان اين كه نهادهاي مختلف بايد براي پاسداشت خون و حرمت شهدا تلاش كنند گفت: مسوولان به بركت خون شهدا صاحب منصب شده اند به همين منظور بايد قدر شناس خون شهدا و خانواده هاي معزز شهدا باشند.

7272/6060

سرخط اخبار استان‌ها