محورهاي بسته شده روستايي ناشي از برف و كولاك بزمان بازگشايي شد

زاهدان- ايرنا- محورهاي روستايي بسته شده ناشي از برف سنگين چند روز گذشته در بخش بزمان ايرانشهر در جنوب سيستان و بلوچستان با تلاش نيروهاي امدادي تيپ 388 شهيد سرلشكر حيدر شهركي نيروي زميني ارتش بازگشايي شد.

فرمانده تيپ 388 شهيد سرلشكر حيدر شهركي نيروي زميني ارتش مستقر در شهرستان ايرانشهر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: در پي وقوع توفان، كولاك شديد و بارش برف سنگين در بخش بزمان و بنابر اعلام استاندار سيستان و بلوچستان و فرمانداري ايرانشهر مبني بر عدم امكان دسترسي به روستاهها و بسته شدن راه هاي روستايي، بيش از 70 نفر از كاركنان امدادي و پزشكي اين تيپ به منطقه اعزام شدند.

امير بهرام پيري ادامه داد: اعضاي تيپ 388 ارتش جمهوري اسلامي با 9 دستگاه خودروي سنگين همراه با تجهيزات و وسايل كامل امدادي، دو دستگاه تانكر سوخت با ظرفيت 40 هزار ليتر براي توزيع ميان روستاييان گرفتار در برف و كولاك و دو دستگاه آمبولانس با پزشك و پزشكيار همراه با تجهيزات كامل پزشكي و دارويي به بخش بزمان اعزام شدند.

وي تصريح كرد: نيروهاي تيپ 388 ارتش در 48 ساعت گذشته توانستند بيش از 350 نفر از روستاييان گرفتار در برف و كولاك را نجات دهند.

فرمانده تيپ 388 شهيد سرلشكر حيدر شهركي ارتش مستقر در ايرانشهر خاطرنشان كرد: همچنين در اين زمينه اقلام غذايي، پتو و آب معدني بين روستاييان توزيع شد.

بخش بزمان واقع در 100كيلومتري ايرانشهر از روز چهارشنبه با ريزش برف سنگين رو به رو بود بگونه اي كه ارتفاع برف در برخي مناطق به ويژه اطراف كوه خضري به بيش از يك متر رسيد.

ريزش برف راههاي ارتباطي چندين روستا را بسته و كار امداد رساني را با مشكل رو به رو كرده بود.

اكنون با بازگشايي راههاي روستايي امداگران با حضور در روستاهاي گرفتار در برف و سرما به خدمات رساني به روستاييان مشغول هستند.

برف سنگين در بخش بزمان سبب بسته شدن راه ايرانشهر - بم شده بود كه با تلاش راهداران بازگشايي شد، بزمان در مسير راه ايرانشهر- بم واقع شده است.

ايرانشهر در 340 كيلومتري جنوب زاهدان مركز استان سيستان و بلوچستان قرار دارد.

7314/7316 / 6081

سرخط اخبار استان‌ها