ارايه آموزش هاي فني به نيروهاي بومي استان بوشهر

بوشهر - ايرنا - استاندار بوشهر گفت: بر اساس توافق وزارت نفت با سازمان فني و حرفه اي كشور، نيروي انساني اين استان متناسب با صنايع مستقر در بوشهر تحت آموزش قرار مي گيرد.

به گزارش ايرنا، مصطفي سالاري روز جمعه در جريان بازديد از مركز فني و حرفه اي شماره 6 شهرستان كنگان در شهر بنك افزود: در اين توافق مقرر شده است نيروهاي بومي استان بوشهر بويژه در شهرستان هاي كنگان و عسلويه در مراكز فني و حرفه اي دوره هاي آموزشي لازم متناسب با رشته هاي فني مورد نياز صنعت بگذرانند تا بتوانند به عنوان نيروهاي تاثيرگذار و مطلوب جذب فرصت هاي اشتغال منطقه شوند.

وي با يادآوري دستور رييس جمهوري در اين زمينه اضافه كرد: در صورت اجرايي شدن اين توافق در مراكز فني و حرفه اي استان، بخش عمده اي از مشكل اشتغال نيروهاي بومي بوشهر و بويژه شهرستان هاي كنگان و عسلويه حل مي شود.

سالاري همچنين در بازديد از پروژه هاي مجموعه ورزشي چند منظوره و بخش هاي بستري آي سي يو، ام آر آي و اورژانس بيمارستان امام خميني (ره) كنگان اظهار كرد: در صورت شتاب در روند عمليات اجرايي، اين پروژه ها در شهريور سال 94 به بهره برداري مي رسند.

وي گفت: براي تكميل اين دو پروژه مهم افزون بر 240 ميليارد ريال از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب اختصاص يافته است.

استاندار بوشهر با اشاره به ضرورت توسعه بيمارستان امام خميني (ره) كنگان افزود: با تكميل و اتمام بخش هاي فوق در اين بيمارستان، بخشي از نيازهاي شهرستان هاي جنوبي استان در حوزه درمان برطرف خواهد شد.

شهرستان كنگان با بيش از 100 هزار نفر جمعيت در 200 كيلومتري جنوب بوشهر قرار دارد و بخشي از طرح هاي توسعه ميدان گازي پارس جنوبي در اين شهرستان در دست اجراست.

7208/6043/ 2025

سرخط اخبار اقتصاد