امام جمعه ميانه: ولايت مداري مردم،  ايران اسلامي در مقابل تهاجم فرهنگي دشمنان بيمه كرده است

تبريز- ايرنا- امام جمعه ميانه گفت: اگر امروز نظام ما به اقتدار و عزت دست يافته در سايه ولايتمداري مردم ايران و رهبري مقتدرانه ولي فقيه بوده است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمدرضا حامدي در خطبه هاي نماز جمعه اين شهر با گراميداشت سالروز تشكيل بنياد شهيد به دستور امام خميني (ره) به ولايتمداري شهدا و ايثارگران هشت سال دفاع مقدس اشاره كرد و امنيت امروز جامعه ايران را مرهون از خودگذشتگي و جانفشاني آنان خواند.

وي بر لزوم زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا تاكيد و اظهار كرد: در همين راستا، شب گذشته مراسم گراميداشت ياد و خاطره يكهزارو 200 شهيد شهرستان ميانه در مسجد جامع شهر برگزار شد.

امام جمعه ميانه شركت در مجالس ياد بود شهدا را نعمت و بركتي بزرگ براي ملت و سبب انتقال فرهنگ ايثارو شهادت و زنده نگهداشتن ياد و خاطره شهدا عنوان كرد.

حجت الاسلام حامدي در ادامه خطبه ها با اشاره به 25 اسفند ماه، سالروز بمباران شيميايي حلبچه توسط جنگنده هاي بعثي از اين رويداد تاريخي تلخ به عنوان هولناك ترين واقعه جنگ تحميلي ياد كرد.

وي همچنين با اشاره به 26 اسفند سالروز ارتحال يادگار امام راحل مرحوم حاج سيد احمد خميني(ره) گفت: وي همچون سربازي فداكار در خدمت نظام و پس از ارتحال امام (ره) در خدمت رهبري بود.

خطيب جمعه ميانه با اشاره به برگزاري اجلاس مجلس خبرگان رهبري و انتخاب آيت الله يزدي به عنوان رييس اين مجلس، افزود: همچنان كه رهبري در ديدار با اعضاي مجلس خبرگان فرمودند، در تحقق اسلام كامل و ناب محمدي (ص) چيزي به نام دين حداقلي نداريم.

امام جمعه ميانه همچنين از آغاز ثبت نام حوزه هاي علميه خواهران و برادران اين شهرستان خبر داد.

شهرستان ميانه با 180 هزار نفر جمعيت در 178 كيلومتري جنوب شرقي تبريز مركز استان آذربايجان شرقي واقع شده است.

1756/7231

سرخط اخبار استان‌ها