امام جمعه قصرشيرين: شهدا سند افتخار نظام اسلامي هستند

قصرشيرين - ايرنا - امام جمعه قصرشيرين با بيان اينكه شهدا سند افتخار نظام اسلامي هستند گفت: شهدا در راه ولايت و براي پاسداري از كيان اسلامي از جان شيرين خود گذشتند وعزت و سرافرازي را براي نظام الهي به ارمغان آوردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام علي ملكي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته قصرشيرين با اشاره به 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا و سالروز صدور فرمان امام راحل مبني بر تاسيس بنياد شهيد در سال 58 افزود: اعزام كاروان راهيان نور مناسبترين راهكار براي تروج فرهنگ شهيد و شهادت و همچنين انتقال ارزشهاي هشت سال دفاع مقدس در جامعه بويژه در بين جوانان است.

وي اظهار داشت: قصرشيرين معراجگاه شهداي هشت سال دفاع مقدس است و بزرگترين افتخار اين شهرستان مرزي اين است كه وجب به وجب آن مقدس و معراجگاه شهدايي است كه براي دفاع از اين نظام الهي و ديني از خود رشادتهاي بزرگي خلق كردند.

وي اظهار كرد: ما وظايف سنگيني در ارتباط با 300 هزار شهيد اين نظام الهي و ديني داريم چرا كه امروز دشمنان دين خدا و استكبار جهاني با هزينه كردن ميلياردها تومان به دنبال منحرف كردن نسل جوان براي از بين بردن هويت ديني آنان هستند.

امام جمعه قصرشيرين گفت: نظام اسلامي ما داراي يك هويت الهي و يك شناسنامه است و شهدا بزرگترين سند افتخار و هويت نظام اسلامي اند و بنابراين انتقال ارزشهاي دفاع مقدس و بيان ديدگاه هاي شهدا امري لازم و ضروري است.

حجت الاسلام ملكي اظهار كرد: شهدا براساس تكليف ديني و الهي خود با اطاعت از ولي مطلقه فقيه راه شهادت را برگزيدند و براساس روايات ديني شهادت در ركاب ولي فقيه به منزله شهادت در ركاب رسول خدا (ص) است چرا كه شهدا با هدف پيروزي دين الهي بر كفار جنگيدند و از خود رشادتهاي بسياري خلق كردند.

وي ادامه داد: امروز كفار غربي بدنبال اين هستند تا با استفاده از احساسات نسل جوان، به نابودي اعتقادات و الگوهاي ديني آنها بپردازند لذا ما وظيفه داريم كه تبيين فرهنگ شهدا براي نسل جوان ضروري است.

وي در ادامه با اشاره به فرارسيدن سالروز بمباران شيميايي حلبچه توسط نيروهاي بعثي گفت: صدام ملعون بااستفاده از سلاحهاي كشتار جمعي كه غرب در اختيار او قرار داده بود به كشتار هزاران زن، مرد و كودكان بيگناه پرداخت و اين سندي محكم بر محكوميت غرب و استكبار جهاني است.ك/2

7079/3012/8066

سرخط اخبار استان‌ها