امام جمعه موقت ميبد: مذاكره كنندگان ايراني، مراقب ترفند غربيها باشند

يزد-ايرنا - امام جمعه موقت ميبد گفت: تيم مذاكره كننده بايد مواظب ترفندهاي استكبار در روند مذاكرات باشند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام محمد اعرافي در خطبه هاي وحدت بخش اين هفته نماز جمعه ميبد با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در جمع خبرگان رهبري درخصوص روند مذاكرات هسته كشورمان با گروه 5+1 گفت:تيم مذاكره كننده هسته اي كشورمان افراد متدين و اميني هستند كه با رعايت خط قرمزهاي انقلاب اسلامي مذاكرات را به پيش مي برند .

اعرافي افزود:نگراني رهبر عظيم الشان انقلاب از طرف مقابل است چرا كه آنها اهل خدعه ،نيرنگ و پشت پا زدن به قوانين بين المللي هستند كه احتمال مي رود از پشت به ملت بزرگ ايران خنجر بزنند .

وي تمديد تحريم عليه ايران اسلامي از سوي رئيس جمهور امريكا را مضحكه آور خواند و افزود:چگونه آنها كه بر توافق در مذاكرات اين همه تاكيد دارند همچنان بر تحريم عليه ايران اسلامي اصرار مي ورزند.

اعرافي تصريح كرد:تا تحريم ها برداشته نشود هرگز ملت بزرگ ايران ،زير بار ذلت مذاكره با استكبار و گروه 5+1 نخواهد رفت .

وي با اشاره به نامه سناتورها گفت:اين نامه اخير سناتورهاي امريكا نهايت فروپاشي و انحطاط اخلاق سياسي در نظام امريكا است كه در هيچ يك از قوانين بين المللي وجود ندارد و اين خيال باطل و اوهام را بايد به گور ببرند.

اعرافي در بخش ديگر از سخنان خود با گرامي داشت هفته منابع طبيعي و روز درختكاري حفظ محيط زيست را درگروه صيانت از سه عنصر آب ،خاك و هوا عنوان كرد و افزود: بايد در زراعت و كشاورزي طوري از اين ماده حياتي استفاده كرد كه به آلودگي منجر نشود.

امام جمعه ميبد سرازير شدن پساب ها و فاضلاب كارخانه ها به سمت سفره هاي زيرزميني آب و فرسايش خاك را موجب افزايش انواع بيماري هاي قلبي و عروقي و انواع سرطانها دانست و گفت :امروز صنعت در اين شهرستان به اشباع رسيده است و ابرهاي كه صبحگاهان بر روي آسمان اين شهرستان مشاهده مي شود جايي براي نفس كشيدن براي مردم نگذاشته است .

وي تاكيد كرد :مسئولين بايد سرمايه گذاران را به سمت صنايع پاك هدايت كنند و هيچ گونه مجوزي را براي احداث كارخانجات آلاينده جديد صادر نكنند .

خطيب جمعه ميبد در ادامه 22 اسفند سالروز تاسيس بنياد شهيد و امور ايثارگران را گرامي داشت و با اشاره به تاسيس اين نهاد در سال 58 به دست معماركبير انقلاب حضرت امام خميني رحمه الله عليه گفت :شهدا و خانواده هاي آنهاحق بزرگي بر گردن ما دارند و بايد نام وياد آنها را فراموش نكنيم.

امام جمعه ميبد امنيت و آسايش و سرافرازي ملت بزرگ ايران را مرهون ايثار و ازجانگذشتگي و خون پاك شهدا و ايثارگران خواند و افزود:بايد همواره با انس با وصيت نامه هاي شهدا به ياد آنها باشيم آنهايي كه فداكاري كردند تا بر اين سرزمين اسلام حكمفرما شود .

وي شنبه 23 اسفند سالروز ارتحال مرحوم آيت الله كاشاني از پيشگامان مبارزه با استكبار و انگليس را هم گرامي داشت و گفت : مرحوم آيت الله كاشاني از بزرگاني ديني بود كه در مبارزه با پيرفرتوت انگليس و درنهضت بزرگ و سرنوشت سازي ملي شدن صنعت نفت نقش مهمي را ايفا كرد .

وي با اشاره به گزارش اخير احمدشهيد ديدبان مزدور استكبار گفت : ننگ بر آنها كه با اين همه پرونده سياه خود دركشتار جمعي در جاي جاي عالم دم از دفاع و حمايت از حقوق بشر مي كنند.

خطيب جمعه ميبد سالروز ارتحال جانگداز يادگار امام مرحوم سيد احمد خميني را هم گرامي داشت و گفت :مرحوم سيد احمد خميني نقش مهم و سرنوشت سازي در رشد و نمو انقلاب داشت و همواره دركنار امام راحل با صبر و بردباري در راه اسلام وانقلاب مجاهدت مي كرد .

وي افزود:مرحوم سيد احمد خميني همواره به دفاع از ولايت و مقام معظم رهبري تاكيد داشت .

امام جمعه موقت ميبد در پايان هم با اشاره به احداث صحن 220 هزار متري حضرت زهراي مرضيه سلام الله عليها در نجف اشرف مردم را به كمك و حمايت از اين صحن دعوت كرد و گفت:بعد از هزار و 400 سال اين صحن در 5 طبقه در حال احداث است و مردم مومن و متدين شهرستان ميبد كه همواره در امور خير پيشگام هستند مي توانند كمك هاي خود را در جهت سرعت بخشي به اين پروژه معنوي به ستاد عتبات عاليات اهدا كنند.ك/3

7548/6197

سرخط اخبار استان‌ها