11 آبان به عنوان روز حماسه و ايثار شهرستان برخوار نامگذاري شد

اصفهان- ايرنا- امام جمعه برخوار گفت: بر اساس مصوبه آخرين جلسه شوراي فرهنگ عمومي امسال اين شهرستان روز 11 آبان بعنوان روز حماسه و ايثار برخوار مشخص و نامگذاري شد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين مسعود سرافراز در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه در شهر دولت آباد، مركز شهرستان برخوار افزود: سال 61 در چنين روزي 45 شهيد گلگون كفن عمليات محرم بر روي دستان مردم شهيدپرور شهرستان برخوار تشييع و بخاك سپرده شدند.

وي با اشاره به 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا و گراميداشت ياد و خاطره 500 شهيد شهرستان برخوار گفت: اگر ملت هاي مسلمان در نقاط مختلف عالم، ملت ايران را الگوي مقاومت و مبارزه خودشان قرار داده‏اند، به بركت فداكاري شهداست.

وي تاكيد كرد: اگر فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه‏اي جا افتاد، آن جامعه هرگز متوقّف نخواهد شد.

امام جمعه برخوار با اشاره به انتخاب آيت الله يزدي به عنوان رييس مجلس خبرگان رهبري اظهار كرد: انتخاب وي كه از پيشگامان مبارزه با فتنه 88 بود و شجاعانه با روشنگري و افشاگري در مقابل فتنه‏گران ايستاد، بسيار معنادار است.

حجت الاسلام سرافراز با اشاره به نامه سرگشاده سناتورهاي جمهوري ‏خواه آمريكا به ايران گفت: آمريكائي ها بارها اعلام كرده‏اند كه از طرف جامعه جهاني با ايران مذاكره مي ‏كنند و تلاش مي‏كنند منافع آن‏ها را در نظر بگيرند اما اين رويكرد نشان ‏دهنده روحيه و تفكر يكجانبه‏گرايي سياستگذاران آمريكايي درباره تحولات و موضوعات مهم بين‏المللي است.

وي افزود: در موضوع هسته اي هم حرف ملت ما همان حرف هميشگي است يعني تأكيد بر پاسداري از حقوق خود و مقاومت و ايستادگي در برابر زياده خواهي هاي آمريكا.

امام جمعه برخوار همچنين به معضل وجود جمعه بازار در ورودي شهر دولت اباد اشاره و تصريح كرد: اين موضوع نارضايتي و اعتراض مردم و كم رونق شدن نماز جمعه شده است و مسئولان بايد براي رفع آن اقدام كنند.

شهرستان برخوار با حدود 110 هزار نفر جمعيت در 10 كيلومتري شمال اصفهان است.

د/3011/ 6022

سرخط اخبار استان‌ها