امام جمعه سيرجان: ملت ايران از مواضع بحق خود عقب نشيني نمي كند

كرمان - ايرنا - امام جمعه سيرجان گفت: در عين حال كه از تيم مذاكره كننده هسته اي حمايت مي كنيم اما ملت ايران قدمي از مواضع خود در حفظ حقوق هسته اي و اقتدار كشور و نظام عقب نشيني نمي كند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام سيد محمود حسيني در خطبه هاي نمازجمعه سيرجان افزود: تمديد تحريم ها عليه ايران اسلامي توسط رييس جمهور آمريكا نشان از پافشاري و لجاجت استكبار در دشمني با ملت ايران است.

وي اظهار كرد: ما امروز قدرت و پيشرفت خود را از اعمال تحريم هاي 36 ساله پس از انقلاب مي بينيم و اين موضع با سرافرازي ادامه دارد.

وي ساخت ناوچه دماوند توسط جوانان و متخصصان ايراني را يكي ديگر از موفقيت هاي كشورمان در عرصه دريا و دفاع عنوان كرد و گفت: هركسي دل به سربلندي ايران دارد امروز بايد متحد و منسجم مقابل تحريم ها و تهديدها ايستادگي كند و ما در اقتدار دولت و ملت ايران براي مقابله با تحريم ها و تهديدها شكي نداريم اما دشمن هميشه از روزنه اختلاف دلگرم به ايجاد توطئه است.

امام جمعه سيرجان ادامه داد: امروز شكست نيروهاي تروريستي در عراق و سوريه شكست استكبار جهاني و آمريكاست.

وي گفت: تروريستي كه با نام داعش و با حمايت آمريكا روي كار آمد تا اسلام را شكست دهد منهدم شد كه جا دارد از رزمندگان عراقي و همچنين مشاوره هاي سرداران قدرتمند كشورمان قدرداني كرد و اين شكست به گونه اي بود كه سركرده تروريست ها اعلام كرده نيروهايشان عقب نشيني و به آفريقا فرار كنند و اين شكست اقتدار اسلام و شكست آمريكا را مي رساند.

حجت الاسلام حسيني افزود: سرنوشت منطقه را ملت ها رقم مي زنند و اگر ايادي و نوكران و سرسپردگان آمريكايي شيطنت نمي كردند و با ملت خود بودند هم ثروت كشورشان به تاراج نمي رفت و هم استكبار در كشور خود مي ماند و جرات حضور در منطقه را نداشت تا چه رسد به بهانه مبارزه با تروريست ملت ها را بكشد و تروريست را كمك كند تا مردم بي دفاع را كشتار كنند و شما ببينيد طي حضور چند ساله شان در منطقه چه جنايت ها نكردند و حقوق بشر و سازمان هاي مدافع اين حقوق نخواستند كاري كنند تا منطقه به صلح و آرامش برسد.

وي با يادآوري بيانات رهبر معظم انقلاب گفت: كار استكبار جهاني مبارزه با اسلام ناب محمدي است و امروز اگر اسلام هراسي را در منطقه ترويج مي كنند و مبارزه جدي با نظام اسلامي دارند به خاطر ترويج اين نوع اسلام ميان ملت هاست.

خطيب جمعه سيرجان تاكيد كرد: ما بايد براي مقابله با هر حيله دشمن آماده باشيم چرا كه اين دشمنان آنقدر خار و ذليل هستند كه در عين حالي كه دست دوستي را دراز مي كنند خود را آماده كرده اند تا از پشت خنجر زنند و اينجاست كه نمي توان هرگز به آنان اعتماد كرد.

وي از برگزاري رزمايش محمد رسول الله در شهرستان با حضور همه بسيجيان و اقتدار كامل تقدير كرد و افزود: امروز حتي نوجوانان همانند دوران دفاع مقدس آماده حضور در صحنه ها براي دفاع از آرمان هاي انقلاب هستند و اين حضور و آمادگي است كه مقابله كنندگان با نظام اسلامي را زمين گير كرده و شكست داده است.

وي همچنين با تبريك به مجلس خبرگان رهبري براي انتخاب آيت الله يزدي گفت: اين مجلس همچنان در عرصه تصميم گيري مستقل بوده و مقابل چالش هاي سياسي مقتدر عمل مي كند.

حجت الاسلام حسيني به 22 اسفند سالروز تاسيس بنياد شهيد و امور ايثارگران اشاره كرد و گفت: در نظام اسلامي توجه به حقوق همه قشرها بويژه خانواده شهدا و ايثارگران ديده شده و تاسيس بنياد شهيد به خاطر توجه خاص به خانواده شهداست.

وي بر صرفه جويي در مصرف آب و برق نيز تاكيد كرد و از مردم خواست در آستانه سال نو به فكر كمك به مستمندان هم باشند.

7435/3028

سرخط اخبار استان‌ها