امام جمعه اراك: خبرگان رهبری پشتیبان واقعی نظام و ولایت است

اراك-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان مركزی و امام جمعه اراك گفت: خبرگان رهبری پشتیبان واقعی نظام و ولایت فقیه است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه اراك افزود: خبرگان رهبری یكی از ارزشمندترین و با عظمت ترین نهادهایی است كه توسط امام راحل بنیانگذاری شده است.

وی بیان كرد: هفته گذشته نشست اجلاسیه خبرگان رهبری برگزار شد و بر اساس تصویب آیین نامه این اجلاس مقرر شد هر شش ماه یكبار این نشست برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی و امام جمعه اراك ادامه داد: پیروان اهل بیت (ع) باید قدر بدانند كه بعد از هزار و 400 سال شاخه ای از ولایت علی بن ابیطالب (ع) در دنیا احیا شده است.

آیت الله دری نجف آبادی عنوان كرد: امروز آثار ولایت، فقاهت، رهبری، مرجعیت و بیداری اسلامی در عراق، لبنان، غزه، سوریه، یمن و همه نقاط عالم مشاهده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان كرد: اگر تیم مذاكره كننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران توانسته با قدرت ایستادگی كند، از حقوق حقه ملت دفاع كند، مقابل آمریكایی ها تسلیم نمی شود و بر برداشتن تحریم ها پافشاری می كند، همه به واسطه قدرت اسلام، رهبری و مردم ولایی است.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی و امام جمعه اراك اضافه كرد: موفقیت تیم مذاكره كننده جمهوری اسلامی ایران با 1+5 نیز بر گرفته از مقاومت ملت، هدایت های حكیمانه رهبر معظم انقلاب، خون مقدس شهدا، وحدت و انسجام ملی است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: جمهوری اسلامی ایران مقابل جباران عالم ایستاده است و با عظمت قله های پیشرفت را یكی پس از دیگری فتح می كند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها گفت: یارانه یكی از مشكلات دولت قبل بود كه به همه اقشار مختلف مردم پرداخت شد كه طیف بزرگی از مشكلات اقتصادی امروز ناشی از این جهت گیری نادرست است و برای اصلاح و جبران نواقص اقتصادی تنها باید به سه یا چهار طبقه از مردم پرداخت شود.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی و امام جمعه اراك عنوان كرد: اگر این مساله گره گشایی شود بسیاری از مشكلات حل خواهد شد، افراد میلیاردر و دارای تمكن مالی نباید یارانه دریافت كنند.

وی اظهار كرد: حدود 50 درصد از مردم استان مركزی نیاز به دریافت یارانه ندارند و این مبلغ باید به حساب افراد نیازمند واریز شود.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی و امام جمعه اراك در بخش دیگری از خطبه ها به نزدیك بودن ایام سال جدید اشاره كرد و گفت: ایام نوروز 94 مصادف با ایام شهادت حضرت زهرا (س) است و همه وظیفه دارند در این روزها حرمت حضرت فاطمه زهرا (س) را حفظ كنند.

دری نجف آبادی ادامه داد: مردم در این ایام توجه ویژه به نیازمندان داشته باشند و امورات مختلف از جمله دید و بازدید كه مورد سفارش اسلام است، مسافرت، زیارت شهدا و اهل قبور را انجام دهند اما معیارهای شرعی، دینی و اخلاقی را رعایت كنند.

وی بیان كرد: از مسوولان انتظامی انتظار است همه تلاش خود را برای برقراری امنیت بیشتر در جامعه و جاده ها به كار گیرند و در مبارزه با جرایم مختلف از هیچ كوششی دریغ نكنند.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی و امام جمعه اراك همچنین در این خطبه ها از خدمات سپاه و ارتش، صنایع دفاع، نیروی انتظامی و خدمات صادقانه سردار احمدی مقدم، پدافند هوایی، نیروهای مسلح و سربازان گمنام امام زمان (عج) صمیمانه تقدیر و تشكر كرد.

روز 22 اسفندماه روز بزرگداشت مقام شهید، ایام ارتحال آیت الله كاشانی، سالروز بمب گذاری در نمازجمعه تهران و رحلت حاج سید احمدآقا خمینی از دیگر مواردی بود كه در خطبه های نماز جمعه اراك به آن ها اشاره شد.

مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مركزی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اراك گفت: شهدا حق بزرگی به گردن افراد جامعه دارند و همه باید در پاسداری از خون این عزیزان تلاش كنند.

حجت الاسلام حسن هنرمند افزود: توفیقات امروز جامعه مرهون خون شهدای گرانقدر است و خانواده های این عزیران، جانبازان و آزادگان باید بیش از پیش تكریم شوند.

وی بیان كرد: شهدا امامزادگان عشق هستند و مناسب سازی گلزار مطهر شهدا امری ضروری است كه باید مورد توجه جدی مسوولان قرار گیرد.

مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مركزی ادامه داد: امنیت یكی از بالاترین و بزرگترین نعمت ها است كه این مهم امروز به بركت خون شهدا در ایران اسلامی وجود دارد.ك/2

3005/6013/

سرخط اخبار استان‌ها