نقش مجلس خبرگان رهبري براي ملت و انقلاب تعيين كننده است

قم- ايرنا- خطيب جمعه قم، با اشاره به اجلاس اخير مجلس خبرگان رهبري گفت: جايگاه و نقش خبرگان رهبري در روز مبادا و در بزنگاه هاي حساس براي مردم، نظام و انقلاب تعيين كننده است.

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري، در خطبه هاي نمازجمعه قم در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) خاطرنشان كرد: مجلس خبرگان رهبري بعد از رحلت امام راحل، امواج، نقشه ها و فتنه هاي دشمنان را خنثي كرده و دست به انتخابي زد كه هر روز كه مي گذرد بر درستي كار خبرگان براي انتخاب رهبر فرزانه انقلاب اسلامي، بيشتر پي مي بريم.

وي همچنين با اشاره به انتخاب رييس و هيات رييسه مجلس خبرگان رهبري گفت: در اين اجلاسيه به دليل رحلت آيت الله مهدوي كني نيازمند تعيين هيات رييسه جديد بوديم و اقدام خبرگان در انتخاب رييس و اعضاي هيات رييسه كه بدون تاثيرپذيري و فشارهاي بيروني انجام شده بايد الگوي مناسبي براي ساير حوزه ها باشد.

آيت الله حسيني بوشهري همچنين گفت: در كميسيون ها و جلسات پيش از دستور مجلس خبرگان رهبري به مسائل هسته اي، اقتصاد مقاومتي، وضعيت منطقه و معيشت مردم و ساير امور پرداخته شد و شيريني اين اجلاس ديدار با رهبر معظم انقلاب بود.

وي فرمايشات رهبر معظم انقلاب در ديدار اعضاي مجلس خبرگان رهبري با ايشان را بسيار مهم و از آن به عنوان يك منشور ياد كرد و افزود: سخنان ايشان بيشتر ادامه نامه اي بود كه به جوانان آمريكايي و اروپايي نوشته بودند.

وي اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در اين ديدار با استناد به آيات متعدد قرآن مجيد توجه به همه اركان و احكام دين را، مطالبه اسلام برشمردند و فرمودند: در معارف اسلامي، چيزي به نام دين حداقلي نداريم و بايد تحقق همه اجزاي اسلام و تحقق كامل دين مبين را هدف قرار داد و در اين مسير تلاش و حركتِ رو به پيشرفت انجام داد. حفظ سيرت اسلام يعني در همه ظرفيتهايي كه حركت عمومي كشور، مردم و مسوولان را شكل مي دهد، اسلام، هدف و آرمان قرار گيرد و براي رسيدن به آن برنامه ريزي رو به كمال بشود و همه در اين مسير حركت كنند.

آيت الله حسيني بوشهري ادامه داد: رهبر انقلاب در اين ديدار تصريح كردند اسلام هراسي در حقيقت ترجمه هراس و سراسيمگي زورگويان بين المللي از اسلام سياسي و اسلام حاضر در متن زندگي ملتهاست كه ملت ايران با انقلاب اسلامي پرچمدار ايجاد، تثبيت و تقويت آن شده است.

وي گفت: رهبر انقلاب در اين ديدار تصريح كردند: آيا اگر اقتصاد كشور و زندگي ملت را به درآمد نفتي وابسته نمي كرديم و با پرهيز از ادامه اشتباه اوايل انقلاب مبني بر دولتي شدن همه مسائل، مردم را حقيقتاً وارد فعاليتهاي اقتصادي مي كرديم دشمن مي توانست با تحريم نفتي و تحريم دستگاههاي دولتي، اين آسيبها را وارد آورد؟ اگر مسائل را اينگونه ريشه يابي و علاج كنيم، مشكلات حل مي شود و نگاهمان به محبت دشمن نخواهد بود.

مدير حوزه هاي علميه سراسر كشور همچنين با اشاره به سخنان رهبر انقلاب پيرامون مسائل هسته اي افزود: رهبري فرمودند: تيمي كه رييس جمهوري براي مذاكرات تعيين كردند افراد خوب، امين و دلسوزي اند كه دارند براي صلاح كشور تلاش مي كنند، البته من نگرانم چون طرف مقابل اهل حيله‌گري، خدعه و خنجر از پشت زدن است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سالروز رحلت سيد احمد خميني فرزند برومند امام راحل گفت: تنها 2 جمله از آن شخصيت گرانقدر انقلاب را بيان مي كنم و خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل، ايشان در اواخر عمر فرمودند: آنچه امروز توجه ها را به كشور ما معطوف كرده مبارزه با استكبار است و رهبر معظم انقلاب از همان آرمان هايي دفاع مي كند كه امام راحل دفاع كرده است.

آيت الله حسيني بوشهري گفت: مرحوم سيد احمد خميني در وصيت نامه خود به فرزندانش نيز بيان داشتند: هميشه سعي كنيد در خط رهبري باشيد و از آن جدا نشويد.

وي به سالروز تاسيس بنياد شهيد اشاره كرد و گفت: امروز عزت و اقتدار نظام جمهوري اسلامي مديون شهداست و بايد خانواده اين شهدا مورد حمايت و احترام قرار گيرند.

امام جمعه قم، كار فرهنگي براي فرزندان شهدا را بسيار موثر دانست و گفت: يك فرزند شهيد بايد براي جوانان ما در جامعه الگو باشد.

آيت الله حسيني بوشهري در خطبه نخست با اشاره به مسووليت پذيري و بيان جملات شيوايي از حضرت علي (ع) گفت: وقتي مردم كلام، حساسيت ها و ظرافت هاي حضرت علي را نسبت به بيت المال مي بينند، طبيعي است از خبرهاي اختلاس و تعرض به بيت المال نگران مي شوند.

وي افزود: مردم سختي ها، فشارها و تحريم ها را تحمل مي كنند ولي وقتي مي بينند در گوشه اي عده اي بدون توجه به بيت المال، تاخت و تاز مي كنند بطور قطعي نگران مي شوند و همه ما بايد مراقب باشيم. ك/4

7401/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها