فرمانده سپاه كرمان: شهدا قهرمانان تاريخ ساز ملت ايران هستند

كرمان - ايرنا - فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان با تاكيد بر اينكه تك تك شهداي ما يك پرچم و افتخار هستند گفت: شهدا و فرزندان بسيجي، قهرمانان تاريخ ساز اين ملت هستند.

به گزارش ايرنا سردار سرتيپ پاسدار روح الله نوري روز جمعه در رزمايش محمد رسول الله در كرمان افزود: شهدا، جانبازان، رزمندگان و همه اقشار ملت ايران با ايستادگي قهرمانانه خود براي دفاع از نظام و انقلاب، مدال افتخار قهرماني را براي كشور به ارمغان آورده اند.

وي گفت: هر امت و ملتي كه از خود فدايي نداشته باشد، آن ملت جان بركف نباشد و قهرمان نداشته باشد، حتما براي آن مردم و ملت قهرمان خواهند تراشيد و خواهند گمارد و سرنوشت آن ملت و كشور را به دست يك قهرمان از خود تراشيده بي هويت خواهند سپرد.

وي اظهار كرد: در گذشته نيز چنين بوده است و امروز نيز در بسياري از كشورها شاهد اين موضوع هستيم.

فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان گفت: سرنوشت ملتي كه از خود قهرمان و فدايي نداشته باشد، دچار مشكل مي شود.

وي بيان كرد: ملت ايران بعد از پيروزي انقلاب اسلامي با پرچمداري آن عزيز راحل سفر كرده و حضور همه جانبه مردم بويژه جوانان دست رد بر سينه ابرقدرت ها زد و در اين رابطه تعداد زيادي از جوانان كشور شهيد، جانباز و آزاده شدند.

سردار نوري افزود: در آن ايام از هر نقطه كشور جواناني براي دفاع از نظام و انقلاب به صحنه آمدند و جان خود را فدا كردند كه اينان در حقيقت قهرمانان ايران اسلامي ما هستند.

وي گفت: خدا را شاكريم كه بيش از 30 سال مقاومت ملت ايران به ثمر نشست و حضور همه جانبه مردم باعث استمرار پيروزي هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران شده است.

وي بيان كرد: ايران اسلامي در برابر همه جهان ايستاده و در ابعاد علمي، تكنولوژي، صنعت، امنيت و اقتدار اين مسير پرافتخار را ادامه مي دهد.

فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان با تاكيد بر اينكه همه به تبع از ولي امر مسلمين در ميدان هستند گفت: امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري در راس همه هستند و پرچم به دست اين دو عزيز بوده است.

وي افزود: دشمن نياز به يك پيروزي دارد و اين در حالي است كه در درون خود با چالش هاي متعددي روبرو است.

سردار نوري اظهار كرد: دشمن نياز به اين دارد كه مشكلات خود را حل كند البته سال هاست كه به بركت اسلام، ولايت فقيه و حضور مردم موفق نشده است.

وي تاكيد كرد: بايد اين مقاومت و وحدت در درون را روز به روز مضاعف تر و اين حضور را حول محور ولي فقيه منسجم تر كنيم.

بخش عملياتي اين رزمايش با رمز 'محمد رسول الله' آغاز شد و فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان از گردان هاي مختلف و نحوه اجراي عمليات ديدن كرد.

رزمايش محمد رسول الله در 22 شهرستان استان كرمان با حضور 22 هزار نفر برگزار و بخشي از آن هفته گذشته اجرا شد.

بخش عمده اين رزمايش امروز (جمعه) در شهرهاي مركزي، شمالي و غربي استان كرمان برگزار شده است.

7436/3028

سرخط اخبار استان‌ها