۲۰ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۰:۰۲
کد خبر: 81537170
۰ نفر
زلزله گوهران بشاگرد هرمزگان خسارت نداشت

بندرعباس - ایرنا - مدیركل ستاد بحران استانداری هرمزگان گفت: زلزله چهار و دو دهم ریشتری بامداد چهارشنبه در بخش گوهران شهرستان بشاگرد از توابع این استان خسارت به همراه نداشت.

ارسلان بهاری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این زلزله ساعت یك و دو دقیقه و 27 ثانیه بامداد چهارشنبه در عمق 10 كیلومتری زمین به وقوع پیوست.

بخش گوهران در شهرستان بشاگرد و در فاصله 300 كیلومتری شرق بندرعباس واقع شده است.

وی همچنین با اشاره به بارندگی اخیر در مناطق مركزی و شرقی هرمزگان، بیان كرد: بارندگی موجب آبگرفتگی معابر و برخی محله های شهر بندرعباس شده است.

مدیركل ستاد بحران هرمزگان اضافه كرد: شهرداری بندرعباس درحال بازگشایی معابر است و پس از پایان برآورد، میزان خسارت های وارده به این شهر و استان اعلام می شود.

بهادری یادآور شد: از بامداد تا ساعت شش و نیم صبح امروز در بندرعباس هفت میلی متر، میناب یك میلی متر و رودان 9 میلی متر باران بارید كه با توجه به ادامه بارش ها این میزان تغییر می كند.

هواشناسی هرمزگان در اخطاریه شماره 10 خود اعلام كرده، 20 اسفند میزان بارش در نیمه شرقی استان قابل ملاحظه خواهد بود و برای این مناطق وقوع پدیده تگرگ، آبگرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه های فصلی و سیلابی شدن مسیل ها پیش بینی می شود و از قرار گرفتن در حریم رودخانه ها خودداری شود.

همچنین بر اساس این اخطاریه، از بعد از ظهر چهارشنبه تا روز جمعه 22 اسفند در مناطق شمالی، شرقی و مركزی استان و تنگه هرمز وزش باد به نسبت شدید شمال شرقی، كاهش محسوس دما و در برخی نقاط گرد و غبار و كاهش كیفیت هوا به وقوع می پیوندد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی هرمزگان، در این مدت آب های دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج خواهد شد كه توصیه می شود تمهیدهای لازم برای تردد ایمن شناورها انجام شود.

2077/8145/6048