۱۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۶:۱۴
کد خبر: 81536469
۰ نفر
مقدمات تك نرخی شدن ارز در سال 94 آماده شد

تهران - ایرنا - رییس كل بانك مركزی از آماده شدن مقدمات ارز تك نرخی برای سال 94 خبر داد و گفت: یكی از پیش نیازهای استمرار و موفقیت ارز تك نرخی ارتباطات بین المللی نظام بانكی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ولی الله سیف عصر سه شنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بانك پارسیان در جمع خبرنگاران، افزود: در زمانی كه وضعیت مناسبی ایجاد شود حتما تك نرخی شدن ارز اجرایی می شود زیرا بانك مركزی این امر را از اولویت های خود قرار داده است.** شرایط شورای پول و اعتبار برای بانك آینده

رییس كل بانك مركزی در پاسخ به پرسشی درخصوص جلسه شورای پول و اعتبار برای بانك آینده، گفت: در شورا بحث های زیادی انجام شد كه یكی از آنها مربوط به بانك آینده بود البته تصمیمات مربوط به این بانك در آینده اعلام خواهد شد.

سیف تصریح كرد: هیات مدیره و سهامداران بانك آینده به یكسری از اقدامات مكلف شدند كه در صورت تحقق آنها می توانند به حل شدن مشكلات بانك كمك كنند.

وی در پاسخ به این پرسش كه بانك آینده در چه زمانی مجوز بانك مركزی را اخذ می كند، تصریح كرد: هر زمان كه بانك آینده مشكلش را حل كند مجوز دریافت خواهد كرد.

رئیس كل بانك مركزی در پاسخ به این پرسش كه آیا قرار است موسسه اعتباری میزان با بانك آینده ادغام شود، گفت:‌ خیر برنامه ای در این زمینه نداریم.

سیف در پاسخ به این پرسش كه آیا بانك مركزی به پرونده موسسه مالی اعتباری میزان ورود خواهد كرد یا خیر گفت: مشكلات این موسسه در حال رفع شدن است.

اقتصام(3)م.ب/9141**1558