۱۷ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۳:۲۶
کد خبر: 81533352
۰ نفر
جنگ طلبي ذاتي رژيم صهيونيستي

تهران – ايرنا – رژيم صهيونيستي پيوسته كشورهاي منطقه را به جنگ و حمله ي نظامي تهديد كرده است و اين درست همان كاري بود كه نتانياهو هم در برابر كنگره آمريكا بار ديگر انجام داد و اين بار جمهوري اسلامي ايران را به جنگ تهديد كرد.

البته نخست وزير رژيم صهيونيستي در سخنراني خود در كنگره ي آمريكا از تهاجم وحشيانه سربازان اين رژيم عليه مردم بي دفاع فلسطين، تداوم سياست شهرك سازي در سرزمين هاي اشغالي، حمله ي اين رژيم به غزه و ناديده گرفتن قوانين بين المللي توسط تل آويو سخني به ميان نياورد، بلكه تنها تلاش كرد همه ي توجه ها را به سوي ايران و موضوع مذاكرات هسته اي تهران با گروه 1+5 معطوف كند.

فيليس بنيس، كارشناس ارشد موسسه ي مطالعات سياسي (Institute for Policy Studies) درباره ي نتانياهو و تلاش او براي از خط خارج كردن مذاكرات هسته اي تهران و قدرت هاي جهاني مي گويد: نتانياهو با علم به اين كه نمي تواند مذاكرات هسته اي را متوقف كند، به نمايندگان آمريكايي گفت كه توافق نكردن بهتر از يك توافق بد است.

بنيس مي گويد كه منظور نتانياهو تسليم شدن ايران است و چون اين اتفاق نخواهد افتاد، درخواست چنين چيزي بدين معناست كه گزينه ي سياسي را كنار بگذاريم و به جاي آن از جنگ استفاده كنيم.

ايران پيوسته اعلام كرده كه فعاليت هاي هسته اي اش مطابق با قوانين بين المللي و كاملا صلح آميز است ؛اما رژيم صهيونيستي همواره تلاش كرده با تبليغات گسترده ايران برخوردار از دانش هسته اي را به عنوان تهديدي براي منطقه معرفي كند.

اما تهديد هسته اي واقعي خود رژيم صهيونيستي است كه بي آن كه خود را ملزم به پيروي از قوانين بين المللي بداند، به توسعه و تجهيز زرادخانه هاي هسته اي خود پرداخته است.

در واقع اين رژيم صهيونيستي است كه با صدها كلاهك هسته اي براي منطقه يك تهديد هسته اي بالقوه به شمار مي رود و وجود همين زرادخانه هاي هسته اي است كه سبب به راه افتادن رقابت تسليحاتي در منطقه شده، چيزي كه در نهايت تهديدي براي امنيت دنيا خواهد بود.

اسرائيل به اين بهانه كه موجوديت اش در خطر است به خود اجازه داده صاحب زرادخانه ي هسته اي باشد.

رژيم صهيونيستي ؛ جمهوري اسلامي ايران را تهديد قلمداد مي كند. حال آن كه ايران تنها در پي دسترسي قانونمند و صلح آميز به دانش هسته اي است.

جمهوري اسلامي ايران، بر خلاف اسرائيل، كشوري وابسته نيست و اين ميل به استقلال ايران را واداشته تا به فناوري صلح آميز هسته اي بينديشد، آن را به دست آورد و بومي اش كند.

ايران در طول تاريخ كشوري قدرتمند محسوب مي شده و امروز هم در معادله هاي منطقه اي و جهاني عاملي تعيين كننده و تاثير گذار محسوب مي شود.

ايران هيچ گاه كشوري را به جنگ تهديد نكرده است. ايران بر خلاف رژيم صهيونيستي، به نيابت از كشورهاي بزرگ، در منطقه به تهديد، ارعاب و جنگ افروزي نمي پردازد.

ايران برخلاف اسرائيل از هيچ يك از قدرت هاي بزرگ بودجه هاي هنگفت نظامي دريافت نمي كند.

جمهوري اسلامي ايران را كسي با سلاح هاي پيشرفته تجهيز نمي كند تا از آن ها عليه مردم مظلومي كه حق خود را مي خواهند استفاده كند.

جمهوري اسلامي ايران كشوري را به زور اشغال و مردمش را آواره نكرده است.

امروز هم كه جمهوري اسلامي ايران در برابر قدرت هاي بزرگ از حق خود براي دسترسي به فناوري صلح آميز روز دنيا استفاده مي كند، باز بر سر آن نيست تا از فناوري هسته اي استفاده هاي نظامي كند و به پشتوانه ي آن به همسايگانش زور بگويد يا سرزمينشان را اشغال كند.

2044/

نويسنده: رضا بهار

سرخط اخبار جهان