اتحادیه های صنفی در مقابله با قاچاق محصولات فرهنگی موفق تر هستند

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اتحادیه های صنفی به دلیل آشنایی با بازار، می توانند در مقابله با پدیده قاچاق محصولات فرهنگی موفق تر عمل كنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی جنتی شامگاه شنبه در حاشیه آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر در پاسخ به سوالی درمورد وجود محصولات فرهنگی قاچاق در بازار و راه های مقابله با آن، افزود: اتحادیه های صنوف به دلیل اشراف به بازار می توانند در مقابله با تولید و توزیع قاچاق این محصولات به كمك دستگاه های اجرایی، قضایی و انتظامی بیایند.

وی در زمینه اعطای مجوز اجرای موسیقی نیز گفت: وزارت ارشاد با حساسیت و دقت به درخواست های ارایه شده می پردازد و چنانچه اثر فاخر و بر اساس قوانین تولید شده باشد به آن مجوز اجرا داده خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درمورد جلوگیری از اجرای برخی از برنامه های موسیقی نیز گفت: انتظار ما اعتماد دستگاه های دیگر به این مجموعه است و اعطای مجوزها بر اساس قانون انجام می شود و ممانعت از آن نیز باید طبق قانون و اصول تعریف شده باشد.

جنتی در پاسخ به سوالی درمورد عملكرد وزارت ارشاد در سال جاری نیز اظهار كرد: چاپ 64 هزار عنوان كتاب كه امیدواریم این تعداد تا آخر سال به 70 هزار جلد برسد،نمونه ای از عملكرد این وزارتخانه است.

وی ادامه داد: در حوزه معارف و دین نیز شاهد تولید و نشر قابل توجهی هستیم، تولید فیلم های سینمایی كم حاشیه، تولیدات تئاتر، موسیقی و فعالیت رایزنی های فرهنگی در خارج از كشور در عرضه و نشر فرهنگ ایرانی اسلامی، نمونه هایی از عملكرد این وزارتخانه در سال جاری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما باید بیشتر تلاش كنیم؛ این عملكرد خوب؛ اما راضی كننده نیست؛ امیدورایم با گشایش مالی دولت، كمبود اعتبارات این حوزه جبران شود تا بتوانیم به اهداف تعریف شده برسیم.

مراسم اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر با تقدیر از برگزیدگان در تالار وحدت شامگاه امروز برگزار شد.

فراهنگ**1293**1027