سخنگوی وزارت خارجه‌ آمریكا:رسیدن به توافق خوب میسر است

تهران-ایرنا- ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریكا در نشست خبری با خبرنگاران تاكید كرد امكان دستیابی به توافق هسته ای خوب وجود دارد.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه آمریكا، هارف در این نشست خبری كه دیروز جمعه 15 اسفند ماه (6 مارس) برگزار شد، درباره چشم انداز مذاكرات هسته ای ایران و غرب و امكان دستیابی به توافق نهایی گفت: دستیابی به توافق خوب ممكن و میسر است .

وی افزود: البته هنوز موانعی بر سر این راه وجود دارد كه ما سعی داریم آنها را برطرف كنیم و اعتقاد داریم می توانیم تا پایان ماه مارس این كار را انجام دهیم.

فدریكا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز دیروز جمعه در كنفرانس سیاست خارجی در ریگا پایتخت لتونی از تعهد خود برای به پایان رساندن مثبت مذاكرات سخن گفت و اظهار داشت به عقیده وی توافق خوب در دسترس است.

هارف نیز درباره سخنان موگرینی گفت: امكان دستیابی به توافق وجود دارد اما هنوز مسائلی هست كه مورد بحث قرار نگرفته و در گفت و گوهای پاریس (شنبه 16 اسفند ماه /7 مارس) درباره آنها صحبت خواهد شد.

هارف همچنین تاكید كرد كه آمریكا برای دستیابی به توافق عجله ای ندارد و یكی از علل به درازا كشیدن مذاكرات نیز همین بوده است. وی این عقیده را كه مذاكرات فقط بین ایرانی ها و آمریكایی ها صورت گرفته است، رد كرد و گفت: گروه 1+5 یك موضع واحد دارند و ما همگی در حال مذاكره با ایران هستیم. تمامی اعضای گروه 1+5 با طرف ایرانی مذاكرات دوجانبه داشته اند و این تنها ما (آمریكایی ها) نیستیم كه با ایرانی ها مذاكره می كنیم. توافقی كه در انتها شكل خواهد گرفت بین 1+5 و ایران خواهد بود و این بسیار روشن است.

اروپام**9330 ** 1583 **