۱۶ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۵:۲۴
کد خبر: 81531336
۰ نفر
روزنامه ايران در يك نگاه

تهران – ايرنا- روزنامه ايران اختصاص 4هزارميليارد تومان براي اشتغال جوانان بر اساس گزارش سخنگوي دولت و از محل هدفمندي يارانه‌ها را به عنوان خبر نخست خود در پنج هزارو هشتصدو هشتادو چهارمين شماره خود برگزيده است.

به گزارش ايرنا در بخشي از اين مطلب به نقل از محمد باقر نوبخت رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور آمده است: در سال جديد 38 هزارو 675 نفر از جوانان كشور به استخدام دولت درخواهند آمد. 1200ميليارد تومان را براي زوج‌هاي جوان، زنان سرپرست خانوار و اقشار كم درآمد در نظر گرفته‌ايم. تورم در كشور هنوز بالاست. دولت توانسته نسبت به سال‌هاي گذشته تورم را كنترل و از رشد منفي آن بكاهد. افرادي كه در گذشته براي استخدام، امتحان و آزمون داده بودند اكنون تشريفات لازم براي استخدام را انجام دهند. بودجه 94 بر 4 محور كاهش تورم، ايجاد اشتغال، درمان ارزان قيمت و تأمين مسكن تهيه شده است. دولت سعي دارد در اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي كمترين فشار را بر مردم وارد كند. يك ريال از بودجه 94 به نتايج مذاكرات ايران و 1+5 گره نخورد.

عكس صفحه نخست و خبر اين شماره روزنامه ايران نيز به مراسم درخت كاري رييس جمهوري با تيتر« راهي جز آشتي با محيط زيست نيست» اختصاص دارد.

در بخشي از اين مطلب آمده است:

پنجشنبه گذشته و در آستانه روز درختكاري و گرامي داشت هفته منابع طبيعي و آبخيزداري، رئيس جمهوري با حضور در سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي تهران، يك اصله نهال را در محوطه اين نهاد آموزشي غرس كرد.

حجت‌الاسلام حسن روحاني پس از اين اقدام نمادين، در گفت‌وگو با خبرنگاران با تأكيد بر ضرورت صيانت از محيط زيست تصريح كرد: امروز نه تنها براي زيبايي كشور بلكه براي حيات و زندگي سالم و پايدار، نيازمند توجه به محيط زيست و احترام به مقررات و قوانين مربوط به اين حوزه هستيم.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري، روحاني افزود: پيام روز درختكاري و هفته حفظ منابع طبيعي اين است كه هيچ راهي جز آشتي با محيط زيست و به‌كارگيري همه تلاش‌ها براي حفظ و حراست از آن، وجود ندارد.

رئيس شوراي عالي محيط زيست خاطرنشان كرد: در برابر محيط زيست ايستادن و به مقررات و قوانين اين حوزه اعتنا نكردن، درست نيست، بلكه بايد به منابع طبيعي كه نشانه‌هاي الهي هستند، احترام گذاشته شود و بدانيم كه زندگي پايدار و سالم وابسته به حفظ محيط زيست است.

روحاني گفت: در گذشته شايد كاشت درخت يك موضوع نمادين و براي زيبايي محيط زيست تلقي مي‌شد، اما امروز چنين نيست و درخت‌ها مايه زندگي و هواي سالم هستند و بايد به آنها توجه مضاعفي داشت.

نتانياهو نگران است توافق دروغ هايش را آشكار كند، نگين تمدن آشوري زيرضرب داعش، با دروازه‌بان شگفتي ساز پرسپوليس، حضور آثار جديد مطالبه مخاطبان، ديدارهاي كري براي توجيه همسايگان ايران، كارنامه موفق صنعت در پيشبرد اقتصاد مقاومتي و جوان فلسطيني نظاميان صهيونيست را زير گرفت ديگر تيترهاي برگزيده در صفحه نخست روزنامه ايران است.

شبس**1708**1613