۱۴ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۳۳
کد خبر: 81530195
۰ نفر
داعش یك و نیم میلیارد مسلمان را در جهان مرتد می داند

تهران- ایرنا- پایگاه خبری شبكه تلویزیونی اسكای نیوز عربی در گزارشی در مورد جنایت های گروهك تروریستی تكفیری داعش نوشت: داعش یك و نیم میلیارد مسلمان را در جهان به دلیل اینكه افكار آن را نمی پذیرند، مرتد می داند و به همین دلیل هیچگونه ابایی از كشتن آنها ندارد .

به گزارش ایرنا، این رسانه نوشت: از زمانی كه ابوبكر البغدادی خود را خلیفه مسلمانان و به اصطلاح امیرالمومنین اعلام كرد، شاهد كشتار روز افزون مسلمانان به وسیله این گروهك تروریستی هستیم و این موضوع سبب شگفتی بسیاری از كسانی شده كه پیش از این، از البغدادی حمایت می كردند.

اسكای نیوز افزود: فتواهایی كه داعشی ها برای كشتار مردم صادر می كنند، بسیار جالب و قابل توجه و ناشی از قرائت خاص آن از دین است؛ با مراجعه به فتواهای قتل توسط مفتی های این گروهك به این نتیجه می رسیم كه داعش تندروترین گروهك در جهان است و كسانی كه تنها از مقدمات علم فقه آگاهی دارند، این مساله را می توانند تایید كنند.

اسكای نیوز خاطرنشان كرد: داعش برای صدور فتواهای خود به برخی روایتها استناد می كند و آن را تغییر می دهد؛ به طور نمونه، می گوید همه باید بیعتی بر گردن داشته باشند در غیر این صورت به مرگ جاهلیت مرده اند و اینگونه كارهركسی كه با آنها بیعت نكند را جاهلیت می دانند و او را متهم به ترك دین می كنند؛ به همین دلیل داعش پس از اعلام خلافت، از همه مردم جهان خواست با ابوبكر البغدادی بیعت كنند.

این رسانه افزود: از این دیدگاه هركسی با البغدادی بیعت نكند، مرتد محسوب شده و ریختن خونش مباح و غارت اموال آن نیز جایز است.

اسكای نیوز در پایان نوشت: اتهام بیشتر كسانی كه داعش آنها را اعدام می كند، مرتد بودن و بیعت نكردن با خلیفه (ابوبكر البغدادی) است؛ با این محاسبه ساده، داعش حدود یك و نیم میلیارد مسلمان را به دلیل بیعت نكردن با سركرده خود، مرتد دانسته و ریختن خون آنها را جایز می داند.

در حالی داعش مسلمانان مخالف خود را مرتد می داند كه مراجع شیعیان و همچنین اهل سنت، فتوای جهاد و مبارزه ضد داعش را صادر كرده و به هیچ عنوانی، این گروهك را گروهی اسلامی و مرتبط با دین اسلام نمی دانند بلكه آن را بازیچه دستگاه های اطلاعاتی غربی و صهیونیستی می دانند.

خاورم **2041** 2023