نصب برچسب قيمت كالا  براي همه واحدهاي صنفي الزامي است

بوشهر – ايرنا- رييس اداره بازرسي و نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر گفت: نصب برچسب قيمت كالا براي همه واحدهاي عرضه كننده كالا و وخدمات الزامي است و رعايت نكردن آن تخلف محسوب مي شود.

ابوالقاسم محمد زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: حفظ حقوق مصرف كننده دراولويت برنامه هاي اين سازمان قرار دارد و بازرسان به طور مستمر از واحدهاي صنفي بازديد خواهند كرد.

وي با تاكيد بر اين كه در صورت مشاهده نصب نكردن برچسب، با واحد متخلف برخورد قانوني صورت مي گيرد اظهاركرد: همچنين در صورت تقاضاي خريدار براي صدور فاكتور، متصدي واحد صنفي بايد در اين زمينه اقدام كند.

محمد زاده ادامه داد: نصب نكردن برچسب قيمت كالا و خودداري از صدور فاكتور زمينه بسياري از تخلفات را فراهم مي كند.

وي بيان كرد: از ابتداي امسال تاكنون 109 هزار و 844 بازرسي توسط بازرسان اين سازمان از واحدهاي صنفي در استان بوشهر صورت گرفته كه دراين بازررسي ها پنج هزار و 950 تخلف كشف شده است.

محمد زاده گفت: در اين ارتباط پنج هزار و 899 پرونده تشكيل و از اين ميزان سه هزار و 900 پرونده مربوط به درج نكرن برچسب قيمت، يكهزار و 933 گرانفروشي و 446 پرونده صادر نكردن فاكتور است.

وي با اشاره به اين كه، هم اينك 31 هزار و 769 واحد صنفي در زمينه كالا و خدمات دراستان بوشهر فعاليت دارند، اظهاركرد: با توجه به افزايش تقاضاي مردم در ايام پاياني سال براي برخي كالاها و اقلام مصرفي، طرح نظارتي پايش و خدمات ويژه نوروز 94، توسط 130 بازرس سازمان صنعت، معدن و اتاق اصناف و 426 ناظر افتخاري در اين استان اجرا خواهد شد.

محمدزاده اضافه كرد: طرح پايش با هدف ايجاد تعادل بين عرضه و تقاضا به منظور تنظيم بازار و تامين اقلام پر مصرف در اين ايام و جلوگيري از هر گونه كمبود و افزايش غير منطقي قيمت ها است كه اين طرح ازروز 15 اسفند امسال آغاز و تا 15 فروردين ‌سال آينده ادامه دارد. ك/3

7210/6043

سرخط اخبار استان‌ها