۱۴ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۱۴
کد خبر: 81529881
۰ نفر
محسن رضایی : حل مشكل تورم و بیكاری با اقتصاد مقاومتی ممكن است

قم - ایرنا - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، حل مشكل تورم و بیكاری در كشور را با تحقق اقتصاد مقاومتی ممكن دانست.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی روز پنجشنبه در همایش اقتصاد مقاومتی از منظر دین در سالن همایش های شهرداری قم بیان داشت: اقتصاد مقاومتی نقشه راهی است كه به ما نشان می دهد كه چگونه مانند ابتدای انقلاب و جنگ مشكلات را پشت سر خود بگذاریم و همانطور كه جوانان جنگ ندیده و آموزش ندیده ژنرال های بزرگ را ناكام كردند باید اقتصاد دانان بزرگ را تربیت كنیم.

وی افزود: در دفاع مقدس و ابتدای انقلاب شاهد دستاوردهای سیاسی، امنیتی و دفاعی هم چنین فرهنگ سازی سازندگی، كادرسازی و نهادسازی به بركت مدیریت جهادی بودیم.

وی بیان داشت: مدیریت جهادی می تواند دردهای اقتصاد كشور را حل كند و اقتصاد مقاومتی نقشه راهی است كه با مدیریت جهادی و انقلابی قطعا پیاده خواهد شد و این در حالی است كه در گذشته مدیریت جهادی به سختی در كشور میدان پیدا كرد و اگر می خواهیم شعارهای انقلاب ما در دنیا عمل شود باید به ریل مدیریت جهادی برگردیم كه انقلاب ما را در ابتدای وجودش حفظ كرد.

رضایی با اشاره به این كه مدیریت جهادی با انگیزه كار برای خدا انجام می شود بیان داشت: مردمی سازی امور انقلاب بسیار مهم است و اقتصاد كشور نیز باید مردمی شود و باید نسبت به ابتكار، خلاقیت و نوآوری توجه لازم را داشته باشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مدیریت جهادی از محصولات مكتب اسلام است و این مدیریت در دامن اسلام متولد شده كه دارای نظریه مخصوص به خود است و نظریه مدیرت جهادی، علمی و قابل بحث می باشد.

رضایی اضافه كرد: باید ریشه ها و اسناد و مدارك متقن در مورد مدیریت جهادی دین اسلام توسط كارشناسان و فضلای مذهبی استخراج شود و این مدیریت در حوادث مختلفی در انقلاب ما تكرار شده است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی می تواند نقش كارسازی در زمینه مسائل جاری كشور و جلوگیری از هدر رفت ها داشته باشد و مدیریت جهادی در كشور در حادثه انقلاب كه عرصه سیاسی بوده است، در مساله امنیت ملی و در هشت سال دفاع مقدس توانسته است دستاوردهای بسیار بزرگ و خارق العاده را بوجود آورد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: یكپارچگی عاطفی از نظر انس و برادری، یكپارچگی عقلانی كه با بحث و جدل برادرانه اتفاق می افتد و یكپارچگی عملیاتی كه همه مدیران با یكدیگر در یك پروژه بسیج می شدند نیاز امروز كشور است.

وی گفت: علمای حوزه باید مبانی اعتقادی و دینی مدیریت جهادی را از متون، اخبار و روایات استخراج كرده تا بتوانیم این مدیریت را به عنوان یك مكتب به دنیا عرضه كنیم و این مدیریت می تواند تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی را محقق كند.

این همایش امشب با برگزاری پنل های تخصصی و ارائه مقالات در زمینه اقتصاد مقاومتی در قم خاتمه می یابد. ك/3

7408 / 1175