۱۴ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۱:۰۴
کد خبر: 81529745
۰ نفر
2000 تن مركبات از جنوب كرمان به سراسر كشور ارسال شد

جیرفت - ایرنا - مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد كشاورزی جنوب كرمان گفت: تاكنون 2 هزار تن مركبات برای تامین میوه شب عید از شهرستان های جنوبی كرمان به تهران و سایر استان های كشور ارسال شده است.

به گزارش ایرنا عنایت سالاری روز پنجشنبه در حاشیه بارگیری مركبات ذخیره شده نوروزی از سردخانه های جیرفت افزود: جنوب استان كرمان آمادگی تامین مركبات نوروزی سایر استان ها را نیز دارد.

وی گفت: این موضوع با جدیت در دستور كار قرار گرفته تا نسبت به تعهدی كه در قبال تامین میوه شب عید به سازمان جهاد كشاورزی محول شده است بخوبی عمل شود.

وی ادامه داد: در حوزه دام نیز مرغ منجمد توسط شركت پشتیبانی امور دام جنوب كرمان خریداری شده و در اختیار اتحادیه تعاون روستایی توسط عاملان فروش بخش خصوصی با نرخ دولتی 55 هزار ریال در جیرفت و 56 هزار ریال در سایر شهرستان ‌های جنوبی قرار داده می ‌شود.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده ‌های كشاورزی جنوب كرمان گفت: در حوزه تنظیم بازار سایر محصولات از جمله سیب‌زمینی و پیاز نیز نشست های متعددی با صادركنندگان منطقه و سایر استان‌ها برگزار شده تا در زمینه صادرات محصولات اقداماتی صورت گیرد.

وی اضافه كرد: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی وظایف بازرگانی حوزه بخش كشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت انتزاع و به وزارت جهاد كشاورزی محول شده است.

سالاری گفت: از 26 بهمن ماه سال جاری مدیریت تنظیم بازار محصولات و نهاده ‌های كشاورزی جنوب كرمان در راستای تنظیم بازار محصولات كشاورزی و تولیدات دامی فعالیت خود را آغاز كرد.

وی تصریح كرد: بر این اساس با همكاری و هماهنگی ادارات مرتبط با بازار از جمله مدیریت تعاون روستایی و اتحادیه آن در جنوب كرمان با توجه به سهمیه ابلاغی خرید و تامین میوه شب عید اقدامات لازم در این منطقه انجام شده است.

سالانه بیش از 4،5 میلیون تن انواع محصولات كشاورزی در جنوب كرمان با هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، كهنوج، منوجان، فاریاب، رودبار جنوب و قلعه گنج تولید و روانه بازارهای مصرف می شود.

مركبات جنوب كرمان بویژه جیرفت بدلیل كیفیت آن از شهرت خاصی برخوردار است.

3018/3028 /1484