۱۳ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۵:۳۵
کد خبر: 81528127
۰ نفر
روزنامه ايران در يك نگاه

تهران – ايرنا - روزنامه ايران در شماره روز چهارشنبه خود حذف يارانه پردرآمدها در مجلس تصويب شد را به عنوان خبر نخست خود انتخاب كرده است.

به گزارش ايرنا، دربخشي از اين مطلب آمده است: مصوبه مجلس براي حذف پردرآمدها و كاهش اعتبار پرداخت يارانه نقدي از 42 به 39 هزار ميليارد تومان، 6ر5 ميليون نفر را در آستانه حذف از فهرست دريافت كنندگان يارانه قرار داد.

به گزارش ايران، در جلسه علني روز گذشته (سه شنبه) مجلس بعد از كش و قوس‌هاي متعدد كه بدون حاشيه هم نبود، اعتبار پرداخت يارانه نقدي و غيرنقدي براي سال 94 از مبلغ 42 هزار ميليارد تومان پيشنهادي دولت كه حتي در كميسيون تلفيق هم تصويب شده بود، در صحن به 39 هزار ميليارد تومان كاهش يافت.

عكس يك و خبر ديگر صفحه نخست اين روزنامه به گزارشي در مورد جمع آوري ته‌سيگار‌هاي معابر وليعصر در حركتي نمادين با تيتر پيام كارتن‌خواب‌ها به پايتخت نشينان اختصاص دارد.

در اين مطلب كه به قلم زهراكشوري به چاپ رسيده آمده است: «نيت» فقط جمع‌آوري ته سيگارهايي كه به چنارهاي وليعصر زخم مي‌زند، نيست. حرف‌هاي ديگري هم دارند.

هر ته سيگاري را كه جمع مي‌كنند، به نيت جبران بخشي ازخسارتي است كه به جامعه و محيط زيست زده‌اند اما اين همه آنچه مي‌خواهند به همشهريان و هموطنان خود بگويند، نيست. همشهرياني كه برخي از آن ها مي‌آيند و مي‌روند. مي‌گذرند و شايد آنقدر در لاك روزمرگي‌هاي خود فرورفته‌اند كه جز يك رهگذر نمي‌توانند، باشند. نه مي‌مانند نه مي‌پرسند.

تندروهاي داخلي همزبان نتانياهو شده‌اند، زنبيل‌ات را در صف شيمي درماني بگذار!، سهم 3 درصدي زنان از كرسي‌هاي مجلس، خروج كامل از ركود محقق شد، 3 امتياز شيرين‌تر از قند از تاشكند و مرورآرمان هاي نسل جنگ ديگر عنوان هاي خبري صفحه نخست روزنامه ايران در اين شماره است.

شبس**1708**1613