۱۳ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۴:۱۲
کد خبر: 81528123
۰ نفر
روزنامه كيهان در يك نگاه

تهران - ايرنا- روزنامه كيهان در شماره روز چهارشنبه خود اقدام به چاپ مطلبي با عنوان 'گزارش كيهان از نمايش مضحك در كنگره آمريكا' و با تيتر 'حرف مفت نتانياهو براي ذوق‌زدگان گران تمام شد' كرده است.

به گزارش ايرنا، در بخشي از اين مطلب آمده است:

سخنراني مضحك و نمايشي نتانياهو در كنگره آمريكا چنان غيرحرفه اي بود كه پرده از جنگ زرگري تل آويو- واشنگتن برداشت و موجب روسياهي ذوق زدگان توافق ژنو شد.

بالاخره پس از هفته ها جار و‌جنجال درباره سخنراني نخست وزير رژيم صهيونيستي در كنگره آمريكا درباره مذاكرات هسته اي با ايران و هشدار نسبت به عواقب احتمالي آن، اين سخنراني انجام شد. ماه ها آمريكايي ها با نمايش تقابل و كشمكش كاخ سفيد-كنگره مي خواستند امتيازات مورد نظر خود را در مذاكرات هسته اي به دست بياورند كه با هوشمندي و ايستادگي جمهوري اسلامي اين موضوع به نتيجه دلخواه واشنگتن منجر نشد. پس از اين شكست، نتانياهو ماموريت يافت تا جاي كنگره را در اين نمايش بگيرد و دوقطبي دروغين و جديد آمريكا-اسرائيل را عرضه كند. اين نمايش از هفته ها قبل با تبليغات گسترده درباره سخنراني وي در كنگره آمريكا آغاز شد و ديروز در حالي پايان يافت كه نخست وزير رژيم صهيونيستي چيزي جز حرف مفت نزد!

اين روزنامه عكس صفحه نخست خود را به شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اختصاص داده است.

روزنامه كيهان در ستوان اخبار ويژه به موضوع آمريكا با چه فرمول عملياتي به اسرائيل اطمينان خاطر مي‌دهد؟ پرداخته است .

در بخشي از اين مطلب آمده است:

استدلال‌هاي مقامات آمريكايي درباره اطمينان دادن به رژيم صهيونيستي براي اينكه توافق ژنو توافق خوبي بوده، قابل تأمل است.

باراك اوباما و جان كري اخيراً در اين زمينه نكاتي را مطرح كرده‌اند كه قابل توجه است. اوباما در مصاحبه با رويترز ابتدا مي‌گويد: اگر ايران بپذيرد براي حداقل ده سال برنامه اتمي‌اش را در ابعاد فعلي نگه دارد و بعضي از عناصر موجود اين برنامه را برچيند و اگر به اين توافق برسيم و راهي براي تصديق اين پايبندي پيدا كنيم، هيچ گام ديگري نيست كه بتوانيم برداريم كه به اين اندازه در مورد عدم دستيابي آنها به سلاح اتمي به ما اطمينان دهد. او بلافاصله مي‌گويد شانس چنين توافقي كم و زير 50 درصد است.

او سپس درباره اظهارات نتانياهو تصريح مي‌كند: نتانياهو مي‌گفت اين توافق (ژنو) خيلي بد است و اينكه باعث خواهد شد ايران به اندازه 50 ميليارد دلار پول (از طريق شل كردن تحريم‌ها) به دست آورد؛ اينكه ايران به آن عمل نخواهد كرد. اما هيچ كدام اينها درست از آب درنيامده است. در واقع معلوم شده و در اين دوره ديده‌ايم كه ايران برنامه‌اش را پيش نبرده است. و از بسياري جهات، بعضي اجزاي اين برنامه را محدود كرده است.

اين روزنامه گزارش روز خود را به بازار داغ فروش پايان نامه و مدارك علمي(بخش پاياني) اختصاص داده است .

كيهان در اين گزارش با تيتر پايان نامه كيلوئي چند ؟! به فروش پايان نامه پرداخته است .

در بخشي از اين گزارش آمده است:

چند سالي است كه تحصيلات عالي و پژوهش هاي دانشگاهي با معضل بزرگي به نام خريد و فروش مواجه شده است.

به اين معنا كه به راحتي دانشجويان مي‌توانند با مراجعه به اين موسسات كه به‌طور فراوان در همه جا به خصوص حوالي ميدان انقلاب مي توان شماره تماس و آدرس آنها را يافت ،موضوع پژوهش خود را اعلام كنند و چند روز بعد و پس از واريز وجه تعيين شده كار علمي خود را دريافت كنند!

انواع مدارج علمي با نازل ترين قيمت ها، از مقاله و ترجمه علمي گرفته تا پايان نامه و چاپ كتاب و .... قيمت‌ها هم اكثرا توافقي و با هر كيفيتي كه دانشجويان بخواهند.

در قسمت قبل نگاهي داشتيم به فعاليت اين موسسات آن هم به راحتي و بدون نگراني از غير قانوني بودن فعاليت‌شان و اينكه چطور با دانشجويان توافق مي كنند و موضوعات و مقالات و پايان نامه‌ها را به صورت آماده به آنها مي فروشند.

موضوعي كه جداي از اينكه باعث سقوط جايگاه فاخر علم وتحصيلات دانشگاهي مي شود به گفته خود دانشجويان موجي از بي انگيزگي و عدم پويايي علمي دانشجويان مستعد را نيز به دنبال دارد.

در بخش پاياني اين گزارش نگاهي داريم به ابزارهاي قانوني و هدفمندي كه در بلند مدت مي تواند بطور كامل اين پديده را متوقف كند و بار ديگر فضايي پويا و با تحرك را ميان دانشجويان باز گرداند.

حذف نماد انرژي هسته‌اي از اسكناس جديد 5 هزار توماني!، آمريكا نمي‌تواند قدرت سلاح جديد سپاه را تخمين بزند، معرفي برگزيدگان بيست و هشتمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي و وال استريت: ايران همه‌كاره است آمريكا را به عمليات تكريت راه ندادند از ديگر تيترهاي صفحه نخست اين روزنامه است.

شبس**1708**1565