۱۲ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۱:۱۱
کد خبر: 81526958
۰ نفر
خرید تضمینی سه هزار و 300 تن گوجه فرنگی از كشاورزان هرمزگان

بندرعباس - ایرنا - مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان گفت: با حمایت دولت و وزارت جهاد كشاورزی، در قالب خرید تضمینی سه هزار و 300 تن گوجه فرنگی از كشاورزان استان توسط این سازمان خریداری شد.

به گزارش ایرنا، سیروس اسدپور روز سه شنبه در بازدید از مراكز خرید این محصول در جمع خبرنگاران افزود: این محصول به قیمت سه هزار ریال خرید تضمینی شده است.

وی ادامه داد: به منظور رفاه حال كشاورزان، 10 مركز خرید در نقاط عمده كشت گوجه فرنگی در استان از جمله كهورستان، هشتبندی، سرخون، رضوان، قلعه قاضی، كریان، گوربند، بستك، پارسیان و برنطین راه اندازی شده است.

وی اظهار كرد: كرایه حمل محصول از مرزعه بر عهده تعاون روستایی است كه با توافق های انجام شده كرایه حمل براساس بارنامه توسط سازمان تعاون روستایی در محل تحویل پرداخت می‌شود.

مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان گفت: كشاورزان برای فروش محصول باید معرفی نامه از جهاد كشاورزی منطقه دریافت كنند.

به دنبال افت شدید قیمت گوجه فرنگی از هفته گذشته طرح خرید تضمینی این محصول در استان هرمزگان با كمك سازمان مركزی تعاون روستایی در جهت حمایت از تولیدكنندگان با قیمت هر كیلو سه هزار ریال آغاز و همچنان ادامه دارد.

براساس آمارهای اعلام شده امسال بیش از 340 هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در هرمزگان تولید می شود كه تاكنون 70 درصد این محصول از مزارع استان برداشت شده است.

بیشترین سطح زیركشت و تولید گوجه فرنگی در هرمزگان در شهرستان های پارسیان، میناب و بندرعباس، بندر خمیر و رودان است.

2077 /7198/6048