پایان گفت‌وگوی وزیران خارجه‌ ایران و آمریكا در سوییس

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز اعلام كرد كه وزیران خارجه‌ ایران و آمریكا عصر امروز (دوشنبه) در مونتروی سوییس دیدار و گفت ‌وگو كردند.

به گزارش ایرنا، مذاكرات وزیران خارجه‌ دو كشور با حضور صالحی - مونیز و معاونان وزیران خارجه انجام شد.

ساعتی پیش از این دیدار، دور جدید مذاكرات دوجانبه‌ دو كشور با حضور معاونان وزیران خارجه آغاز شده بود. همچنین نشست صالحی - مونیز در مونترو نیز پس از سه ساعت پایان یافته بود.

در نیمه های مذاكره صالحی- مونیز، سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه و نیز بهروز كمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی به مذاكره كنندگان ملحق شدند.

معاونان وزیران خارجه ایران و آمریكا و معاون هماهنگ كننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پیش از این یك دور در مونترو مذاكره كردند.

در مذاكرات امروز، «هلگا اشمید» معاون هماهنگ كننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری نیز حضور دارند.

این دور از مذاكرات روز پنجشنبه با حضور نمایندگان سایركشورهای 1+5 ادامه می یابد.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزیر خارجه‌ آمریكا پیش از آنكه كه از ژنو راهی مونترو شود، در نشستی خبری با اعلام اینكه پیشرفت‌هایی در مذاكرات هسته‌ای با ایران حاصل شده است، راه دستیابی به توافق نهایی را «راهی همچنان طولانی« توصیف كرد. هم زمان محمدجواد ظریف نیز لغو تحریم‌ها علیه ایران را پیش‌نیازِ جمع‌بندی و رسیدن به توافق اعلام كرد.

ایرانم**1953 ** 2023