جانباز دوران دفاع مقدس به همرزمان شهیدش پیوست

اصفهان - ایرنا - علی اكبر سلطانی جانباز سلحشور و یادگار هشت سال دفاع مقدس پس از سالها تحمل درد و سختی به خیل همرزمان شهیدش پیوست.

به گزارش ایرنا، مراسم تشییع این شهید سرافزار روز دوشنبه با حضور قشرهای مختلف مردم اصفهان از محل آسایشگاه جانبازان شهید مطهری این شهر برگزار شد.

پیكر مقدس این شهید والامقام بر روی دستام مردم شهید پرور اصفهان تا گلستان شهدای اصفهان تشییع و در كنار همرزمان شهیدش آرام گرفت.

گفتنی است، شهید سلطانی دلاورمرد جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس، جانباز قطع نخاع و قهرمان رشته شنا با سمت راننده آمبولانس در سال 62 در جبهه كردستان در هنگام ماموریت مجروح و قطع نخاع شد.

وی روز گذشته ( یكشنبه ) پس از تحمل سالها رنج و سختی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در پی شهادت این رزمنده دوران دفاع مقدس، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با ارسال پیامی مراتب تسلیت و همدردی خویش را اعلام و از رشادت‌ های این یادگار هشت سال دفاع مقدس قدردانی كرد.

در پیام معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان بیناد شهید انقلاب اسلامی آمده است: برخی با قافله شهادت راهی دیار معشوق شدند و برخی در ركاب امام عصر در كوچه‌های پرفراز و نشیب روزگار به جانبازی در میان زمینیان رسالت ایثارگری یافتند.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی افزوده است: اما قدم های ایشان هیچ گاه زمین گیر خاك نبوده است و این اجر مجاهدت شان است كه كالبد رنجور و روح پرتمنای شان را به برادر و همرزمان شهیدشان واصل می‌ كند.

وی با تبریك وصل عاشقانه جانباز شهید علی اكبر سلطانی اضافه كرد: این شهید والامقام بایسته و سزاور این مرتبه بود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای بازماندگان این جانباز شهید از ایزدمنان صبر جمیل و تسلی خاطر بازماندگان و علو درجات را خواستار شده است.

پ/ 2093

سرخط اخبار استان‌ها