57 درصد مددجويان ندامتگاه هاي استان مركزي سابقه بيماري دارند

اراك - ايرنا - مديركل زندان ها و اقدامات تاميني و تربيتي استان مركزي گفت: 57 درصد متهماني كه به ندامتگاه هاي استان تحويل مي شوند سابقه بيماري و يا بستري در مراكز درماني دارند و اغلب آن ها آلوده به مواد مخدر با طيف وسيع مخاطرات بهداشتي هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل زندان هاي استان مركزي، خشايار جمشيدي روز يكشنبه در جمع پرستاران و كاركنان درماني اين اداره كل عنوان كرد: 46 درصد از مجموع زندانيان اين استان آلوده به مواد مخدر هستند كه اين مساله زنجيره اي از رفتارهاي پرخطر و آسيب هاي سلامت را براي آن ها و ساير افراد به همراه دارد.

وي افزود: زندان ها مانند شهري كوچك در دل شهري بزرگ هستند و حفظ و ارتقاي سلامت مددجويان و رسيدگي به مشكلات خاص آن ها به شدت بر سلامت عمومي جامعه تاثيرگذار است.

مديركل زندان ها و اقدامات تاميني و تربيني استان مركزي گفت: مددجويان ندامتگاه ها عضوي از جامعه انساني هستند كه دچار لغزش اخلاقي و رفتاري شده اند و به دليل رفتارهاي پرخطر، مراقبت هاي خاص از آن ها در سطوح آگاهي بخشي و درمان ضروري است.

جمشيدي افزود: مجموعه بهداشت و درمان زندان ها كانال حياتي كنترل سلامت مددجويان است و كادر درماني زندان ها با وجود سختي ها و مشكلات به بهترين شكل خدمت رساني مي كنند.

مديركل زندان ها و اقدامات تاميني و تربيتي استان مركزي افزود: بالابودن هزينه هاي درماني و سرانه پايين اعتبار در زندان ها ضرورت توجه بيشتر دانشگاه علوم پزشكي استان به بخش درمان در ندامتگاه ها را مي طلبد.

در پايان اين مراسم از پرستاران و كاركنان بخش بهداشت و درمان زندان ها و نمايندگان واحدهاي درماني دانشگاه علوم پزشكي استان مركزي در ندامتگاه هاي استان مركزي قدرداني شد.

هم اكنون علاوه بر زندان مركزي مربوط به جرايم عمومي ،اندرزگاه نسوان و اردوگاه كاردرماني موادمخدر در اراك، شهرستان هاي خمين، محلات، دليجان، ساوه و تفرش نيز ندامتگاه دارند.

زندانيان زير 18 سال استان مركزي نيز در كانون اصلاح وتربيت اراك نگهداري مي شوند.ك/1

6066/6013/